20 lutego 2020

Akcja Fatima 2020 w Leźnie

Kapłani posługujący w sanktuarium Matki Bożej w Fatimie zainicjowali wydarzenie modlitewne o nazwie "Akcja Fatima 2020".

Na całym świecie w liturgiczne wspomnienia świętych Hiacynty i Franciszka Marto (dzieci - wizjonerów z Fatimy) w setną rocznicę śmierci św. Hiacynty w czwartek 20 lutego od godziny 20.00 do 21.00 był odmawiany różaniec w intencji rodzin. O tej samej porze stosownie do strefy czasowej - w Polsce od 21.00 do 22.00 - w wielu sanktuariach maryjnych i niektórych kościołach na całym świecie odbywały się nabożeństwa różańcowe przed Panem Jezusem w Hostii Przenajświętszej wystawionym w monstrancji.

I nasza parafia dołączyła do tego strumienia modlitwy, aby wyprosić potrzebne łaski dla rodzin na całym świecie. Zgromadziło się kilkadziesiąt osób, też dzieci i młodzież, nie tylko z duszpasterstw naszej parafii i dekanatu, lecz również z Gdańska - w tym obecna była radna Miasta Gdańska.

Przy udekorowanej figurze Matki Bożej z Fatimy zaczęliśmy o godzinie 20.00 Mszą świętą w intencji o cnotę w gdańskiej rodzinie, Kościele, oświacie i życiu społeczno-politycznym, której oprawę liturgiczną zapewniła nasza Służba Liturgiczna Ołtarza, a muzyczną zespół "Misja Niebo". Po Mszy świętej odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, a większość z obecnych odmówiła akt ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi, dedykując ten wyraz uniżenia się i pokory przed Bogiem na wzór Maryi Niepokalanej Inicjatywie Obywatelskiej Odpowiedzialny Gdańsk w jego działalności na rzecz rodzin oraz obrony dzieci i młodzieży przed zagrożeniami wychowawczymi.

Następnie modliliśmy  się w poszczególnych tajemnicach światła za dzieci, dorosłych, młodzież, małżeństwa i rodziny oraz babcie i dziadków. W łączności z Sanktuarium bazyliką Najświętszej Maryi Panny w Niepokalanowie, użyliśmy rozważań przygotowanych przez posługujących tam ojców franciszkanów na ten wieczór, a modlitwę różańcową prowadziła Róża św. Antoniego z naszej parafii.

Niedługo przed Akcją Fatima 2020 zrodził się na modlitwie pomysł, aby według traktatu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort odprawić 33 Msze święte oraz odmówić 33 różańce co tydzień. Następną Msze świętą i różaniec odprawimy w sobotę 29 lutego o godzinie 19.30. Zapraszamy do tej modlitwy wszystkich, którym droga jest sprawa ochrony zagrożonych przez mentalność tego świata rodzin, zwłaszcza dzieci i młodzieży.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia modlitewnego w naszej parafii możesz zobaczyć poniżej: ZDJĘCIA

Sykomora