11 czerwca 2020

Boże Ciało 2020

Tegoroczna Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało - będzie miała w tym roku wyjątkowy charakter. Cieszymy się, że zniesione zostały limity osób, które mogą uczestniczyć w mszy świętej, a także z nowych wytycznych, które pozwalają, przy zachowaniu właściwych środków bezpieczeństwa, na przeprowadzenie tradycyjnej procesji. Dziękujemy Panu Bogu także za to, że nas zachował w zdrowiu i pozwolił przetrwać trudny czas epidemii i izolacji społecznej, który tak mocno  dotknął nas w wymiarze wspólnotowego przeżywania wiary, liturgii i życia sakramentalnego.

Nie mając wcześniej pewności, jak będzie wyglądała sytuacja sanitarno-epidemiczna i wynikające z niej przepisy, już wcześniej postanowiliśmy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała będzie miała nieco inny wymiar. Dlatego w tym roku zrezygnowaliśmy z tradycyjnej, tłumnej procesji na zakończenie mszy o 11:00, a w jej miejsce pragniemy Was zaprosić do przeżycia spotkania z Jezusem w Eucharystii w nieco innej formie.

1. Msze święte w tym dniu będą w naszym kościele o 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 (suma) i 18:00; po każdej mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, krótka adoracja i modlitwa oraz błogosławieństwo;

2. Po sumie parafialnej o 12:30 udamy się w procesji eucharystycznej wokół kościoła: zapraszam na tę mszę poczty sztandarowe, feretrony, a także dzieci komunijne, rocznicowe oraz dziewczynki sypiące kwiatki.

3. W godz. 14:30-17:30 pragniemy z Najświętszym Sakramentem odwiedzić wszystkich parafian. Dlatego będziemy wraz z ks. Krzysztofem nieść Pana Jezusa przez wszystkie ulice naszej parafii - w Leźnie, Czaplach i Lniskach - i błogosławić Wam w Waszych domach - świątyniach, które przez ostatnie 3 miesiące były miejscem Waszej modlitwy i doświadczenia wiary i spotkania z Bogiem.

4. Po mszy o godz. 18:00 będzie dłuższa adoracja, połączona z dziękczynieniem i uwielbieniem Pana Boga za dar Jego obecności w Najświętszej Eucharystii.

5. Kolejne dni Oktawy Bożego Ciała będą przebiegać jak co roku: po mszach wieczornych odbywać się będą procesje eucharystyczne wokół kościoła, na które zapraszam poczty sztandarowe, dzieci komunijne i dziewczynki sypiące kwiatki.

Kochani,

potraktujcie tegoroczną Uroczystość Bożego Ciała, jako wyjątkowe zaproszenia Jezusa do odnowienia w sobie łaski sakramentalnej. Przypomnijcie sobie, że Sakrament Eucharystii - Komunia Święta - to sakrament Miłości i Obecności Boga w naszym ludzkim życiu! Zapraszam na msze święte, procesje w Boże Ciało i Oktawę, oraz do przyjęcia tego szczególnego błogosławienstwa, gdy Chrystus stanie przed drzwiami Waszych domów i mieszkań!

Z modlitwą