12 lipca 2020

Vies Bonum w Leźnie

Trio wokalne z Mińska na Białorusi

W sobotni wieczór, a także w niedzielę, 12 lipca, na wszystkich mszach świętych gościliśmy zespół Vies Bonum z Mińska na Białorusi. "Vies Bonum” jest męskim zespołem wokalnym, który powstał w 2013 roku przy salezjańskiej parafii pw. świętego Jana Chrzciciela w Mińsku na Białorusi. W jego skład wchodzą: Szymon Burenkow (tenor) , Edward Orłowski (baryton) i Andrzej Szczerbakow (bas - nieobecny podczas występów w Leźnie) Artyści są pochodzenia polskiego i od ponad roku mieszkają i koncertują po Polsce. Panowie ubogacili liturgię mszy świętych pięknym śpiewem, a po mszach rozprowadzali nagraną przez siebie w 2018 roku płytę z pieśniami liturgicznymi, kolędami i ludowymi pieśniami z Rosji i Białorusi.

133 0.19520115852356