4 kwietnia 2021

Grób jest pusty

Życzenia Wielkanocne 2021

Nie ma Go tu bo ZMARTWYCHWSTAŁ! Ta radosna nowina dotarła do zatroskanych niewiast, które przyszły do grobu Jezusa, by dopełnić obrzędów pogrzebu. W ich rozpaczy i łzach po utracie Jezusa, w ciemności i ciszy grobu, który zdał się pogrzebać nie tylko ich Mistrza, Nauczyciela i Przyjaciela, ale też i wszystkie mesjańskie nadzieje, które żywiły wobec Niego, możemy też trochę odnaleźć siebie.

Dziś, jako wspólnota Kościoła przychodzimy do Jezusowego grobu, by po raz kolejny przekonać się, że Jego tam nie ma, że On pokonał śmierć, pokonał grzech i, jak śpiewamy w liturgii Wigilii Paschalnej, rozproszył mrok tej nocy!

Niech Jezus Zwycięski otworzy groby naszych serc i myśli, niech opromienia nas swoim blaskiem, niech daje nam Nowe Życie! Z całego serca życzymy Wam wiary i doświadczenia tej wyzwalającej obecności Chrystusa, którego nie ma w grobie. On jest Żywy i Zwycięski, cały czas obecny ze swoim Kościołem!

Z modlitwą i życzeniami,

Wasi Duszpasterze