1 maja 2021

Nabożeństwa majowe 2021

Rozpoczynamy maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe. W naszej pięknej, polskiej tradycji jest gromadzenie się na modlitwie nie tylko w kościele, ale także wokół krzyży i kapliczek licznie rozsianych po całej okolicy.

Z całego serca zachęcam i zapraszam do modlitwy osobistej, rodzinnej i wspólnotowej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są codziennie, o godz. 17:30. Podczas nabożeństw rozważać będziemy fragmenty książki pt. "Służebnica Pańska" Adrienne von Speyer, żyjącej w XX w. szwajcarskiej lekarki, mistyczki i stygmatyczki.

Zachęcam do modlitwy przy kapliczkach i Krzyżach, które odprawiane są w dni powszednie: o 18.30 przy kapliczce na Jagodowym Wzgórzu, o 19.00  przy Krzyżu na Wydmuchowie i na Czaplach, o 19:30 przy kapliczce u p. Kusz w Leźnie i o 20.00 przy blokach oraz u państwa Kryszewskich i Kuczyńskich.

Dla dzieci, które będą uczestniczyły w nabożeństwach, zarówno w kościele, jak i przy kapliczkach, będziemy rozdawać obrazki. Kto zbierze wszystkie otrzyma na koniec miesiąca nagrodę-niespodziankę.

Pragniemy w tym roku powrócić do tradycji sobotnich wyjazdów rowerowych na nabożeństwa majowe do kapliczek. Zapraszam wszystkich, a w szczególności dzieci i młodzież w każdą sobotę maja o godz. 18:30 na plac przed kościołem, skąd będziemy jechać do jednej z kapliczek naszej parafii:

• 1 maja - przy krzyżu na Czaplach
  • 8 maja - kapliczka na Wymuchowie
  • 15 maja - kapliczka na Jagodowym Wzgórzu
  • 22 maja - kapliczka na Działkach (u p. Kuczyńskich)
  • 29 maja - kapliczka przy Blokach

Sobotnie nabożeństwa przy kapliczkach będziemy rozpoczynali o godz. 19:00. Będę wdzięczny za przygotowanie przez okolicznych mieszkańców skromnego poczęstunku dla uczestników wypraw rowerowych.

Uczestnicy wyjazdów rowerowych będą dostawali dodatkowe obrazki - elementy układanki. Dzieciom, które zbiorą wszystkie elementy, wręczymy nagrodę "Sługi Niepokalanej" oraz inne niespodzianki.

Zapraszam do modlitwy Całą naszą parafialną wspólnotę. Do zobaczenia na majowych!