3 czerwca 2021

Uroczystość Bożego Ciała

W czwartek, 03 czerwca, obchodzić będziemy we wspólnocie Kościoła Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tj. Bożego Ciała. Ta piękna Uroczystość jest dla nas okazją do dziękczynienia Panu Bogu za Jego obecność wśród nas w znakach chleba i wina, a zarazem przez nasze uroczyste świętowanie tego dnia, okazją do tego, by wyrazić swoją wiarę i publicznie się do niej przyznać.

Msze w tym dniu będą w naszym kościele o: 8:00, 10:00 i 18:00.

Po mszy o godz. 10:00 wyruszymy w tradycyjnej procesji do 4 ołtarzy, gdzie wysłuchamy Ewangelii i przyjmiemy Boże błogosławieństwo. Cieszymy się, że w tym roku możemy powrócić do tej pięknej tradycji, na co pozwalają stosowne przepisy i ich interpretacja dokonana w ostatnim czasie przez służby sanitarno-epidemiologiczne (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 20 marca 2020 r. - Dz.U. z 2020 r. poz. 491 oraz § 26 ust.10 pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. - Dz.U. z 2021 poz. 861 ze zm.).

Oczywiście pamiętamy o trwającej epidemii. Cieszymy się ze spadku liczby zakażeń, a przy tym wciąż chcemy odpowiedzialnie podchodzić do tematu i, przeżywając naszą wiarę oraz ją praktykując, dbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i bliskich. Dlatego podczas procesji oraz modlitwy przy poszczególnych ołtarzach proszę pamiętać o konieczności zachowania odległości przynajmniej 1,5 m od innych uczestników modlitwy. Dla bezpieczeństwa wlasnego i innych, choć nie przewiduję tego przepisy, warto także, byśmy mieli założone maseczki ochronne. Ponieważ uroczystość Bożego Ciała zwykle gromadzi dużą liczbę wiernych, proszę o poważne potraktowanie tych zasad.

W tym roku bardzo proszę o przygotowanie poszczególnych ołtarzy:  I (przy p. Szablowskich): Gospodarzy z Czapli; II (przy rozdzielni): mieszkańców Działek, ul. Derdowskiego, Krasickiego i Ptach; III (przy blokach): mieszkańców wsi Leźno; IV (przy krzyżu na Alei Lipowej): mieszkańców Jagodowego Wzgórza.

Zapraszam poczty sztandarowe, dzieci komunijne, dzieci rocznicowe oraz dziewczynki sypiące kwiatki, aby aktywnie uczestniczyły w przebiegu procesji Eucharystycznej. Próba sypania kwiatków będzie we wtorek, po mszy wieczornej.

Podczas Uroczystości Bożego Ciała, 3 czerwca, proszę o przygotowanie liturgii mszy i procesji przedstawicieli poszczególnych grup i wspólnot:

Msza święta:

I czytanie: Żywy Różaniec;

Psalm: Sykomora;

II Czytanie: Rycerze św. Michała Archanioła;

Modlitwa powszechna: Parafialny Zespół Caritas;

Procesja z darami (chleb eucharystyczny oraz woda i wino): Oaza Młodzieżowa

Procesja:

• Sztandary: wspólnoty według tradycyjnego porządku;
  • Figura MB Fatimskiej: Żywy Różaniec
  • Figurka dzieciątka Jezus: dzieci komunijne (do 1 i 2 ołtarza klasa 3A, do 3 i 4 ołtarza kl 3 B, do kościoła pozostałe dzieci)
  • Różaniec: dzieci rocznicowe (do 1 i 2 ołtarza klasa 4A, do 3 i 4 ołtarza kl 4B, do kościoła pozostałe dzieci rocznicowe)
  • Baldachim (po 4 osoby):

- z kościoła do I ołtarza: Domowy Kościół (krąg 1, 2 i 3);

- od I do II ołtarza: Domowy Kościół (krag 4, 5 i 6);

- od II do III ołtarza: Lektorzy;

- od III do IV ołtarza: Strażacy OSP Leźno;

- od IV ołtarza do kościoła: Rada Ekonomiczna;

W Oktawie Bożego Ciała po mszach wieczornych będziemy przeżywać procesje eucharystyczne wokół kościoła; podczas procesji proszę o przygotowanie liturgii procesji:

• Piątek, 04.06: baldachim: Żywy Różaniec (4 os.), figurka i różaniec: kl. 3A;
  • Sobota, 05.06: baldachim: Rada Ekonomiczna krąg 1,2 i 3 (4 os.), figurka i różaniec: kl. 3B;
  • Niedziela, 06.06 baldachim: Domowy Kościół krąg 1,2 i 3 (4 os.), figurka i różaniec: kl. 4A;
  • Poniedziałek, 07.06 baldachim (4 os.) Oaza młodzieżowa; figurka i różaniec: kl. 4B;
  • Wtorek, 08.06: baldachim: Rycerze św. Michała Archanioła (4 os.); figurka i różaniec: kl. 3A;
  • Środa, 09.06: baldachim: Domowy Kościół krąg 4, 5 i 6 (4 os.); figurka i różaniec: kl. 3B;
  • Czwartek, 10.06: baldachim: Sykomora (4 os); figurka i różaniec: kl. 4A;