3 października 2021

Noc Nikodema 2.0

Noc Nikodema i Nikodemowe Rozmowy

W nocy z piątku na sobotę (08/09 października) przeżywać będziemy w naszej parafii po raz drugi „Noc Nikodema”. Nazwa ta nawiązuje do opisanego w Ewangelii wydarzenia, gdy jeden z uczonych w Piśmie, imieniem Nikodem, przyszedł do Jezusa w nocy i rozmawiał z Nim na temat wiary.

W świecie, który tak bardzo pędzi i w czasie pandemii, która mocno odciska swoje piętno na naszym codziennym życiu, pragnę Was zaprosić do takiego wyjątkowego spotkania z Jezusem i rozmowy z Nim - Obecnym w Najświętszym Sakramencie.

Adoracja potrwa całą noc – w piątek od godz. 19:00 do 7:00 w sobotę. Między 19:00 a 23:00 będzie można skorzystać ze spowiedzi oraz porozmawiać z kapłanami i osobami ze wspólnot na temat wiary, duchowości, Kościoła i naszej parafii. To właśnie wspomniane w tytule „Rozmowy Nikodemowe”, które odbywać się będą równolegle do modlitwy w kościele.

W czasie adoracji będzie czas na indywidualną rozmowę z Bogiem w ciszy świątyni, a także na modlitwę wspólnotową. Rozmowy toczyć się będą mogły wokół kościoła, a także w salce na plebanii, gdzie będzie kawa i herbata. Duszpasterze i członkowie wspólnot parafialnych spróbują odpowiedzieć na Wasze pytania. Czekamy na Was, a przede wszystkim to ON na Was czeka na ołtarzu! Serdecznie zapraszam.

Program naszego czuwania:

• 18:00 Msza święta
  • 18:30-19:00 Różaniec 7 Boleści Maryi
  • 19:00-20:30 Adoracja w ciszy
  • 20:30 Modlitwa różańcowa i apel
  • 21:00-23:00 Uwielbienie śpiewem
  • 23:00-03:00 Adoracja w ciszy
  • 03:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i rozważanie Dzienniczka św. Siostry Faustyny
  • 04:00-06:00 Adoracja w ciszy
  • 06:00 Namiot spotkania
  • 06:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  • 07:00 Msza święta

Rozmowy Nikodemowe

• 19:00-00:00 Możliwość spowiedzi, a także rozmowy z kapłanem i członkami wspólnot z naszej parafii o wierze, duchowości, religii, kościele i naszej parafii; osoby gotowe z Wami porozmawiać czekać będą z tyłu kościoła; rozmowy odbywać się będą wokół świątyni, a także w salce domu parafialnego.

W salce na plebanii przez cały czas modlitewnego czuwania: kawa i herbata