Duszpasterze - obecnie pracujący

  • 696 417 236

    x.robert.jahns@gmail.com

    Proboszcz Robert Jahns

    proboszcz - od 29 listopada 2015 r.

    Ks. Robert pochodzi z Rumi, gdzie mieszkają jego rodzice. Ma rok młodszą siostrę, Joannę. Urodził się 27 stycznia 1984 r. w Wejherowie.
    W Rumii ukończył SP nr 9 i I LO im. Książąt Pomorskich. Maturę zdawał z polskiego, historii i j. angielskiego. W latach 2003 - 2009 studiował w Gdańskim Seminarium Duchownym. Ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Święcenia kapłańskie przyjął 13 czerwca 2009 r. z rąk J.E. Ks. Abp. Sławoja Leszka Głódzia.
    W latach 2009 - 2013 pracował jako wikariusz w parafii św. Mikołaja w Łęgowie, a w latach 2013-2015 jako wikariusz w parafii Chrystusa Króla w Gdańsku. Od 29 listopada 2015 roku jest proboszczem naszej wspólnoty.
    Ksiądz Robert działa w diecezjalnym duszpasterstwie młodzieży, był członkiem komitetu organizacyjnego ŚDM w archidiecezji gdańskiej i opiekuje się stypendystami Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w naszej archidiecezji. Jest także kierownikiem Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki z Helu na Jasną Górę, a od 2019 roku moderatorem diecezjalnym Diakonii Wyzwolenia.
    Ksiądz proboszcz interesuje się muzyką, a wolny czas spędza aktywnie: na rowerze, w kajaku lub przemierzając górskie szlaki.

    Data ur.: 27 stycznia 1984 r.

    Data święceń: 13 czerwca 2009 r.

    Imieniny: 17 kwietnia

    Parafia rodzinna: Św. Jana z Kęt w Rumi

    Poprzednie placówki


    2013-2015
    Chrystusa Króla w Gdańsku
    2009-2013
    św. Mikołaja w Łęgowie

  • Kanonik Jan Troeder

    emeryt - od 1 listopada 1982 r.

    Urodzony 20 listopada 1940 roku w Starogardzie Gdańskim, gdzie od szóstego roku życia był ministrantem w parafii św. Wojciecha. Ukończył Technikum Przemysłu Skórzanego. W latach 1962-1968 studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. 02 czerwca 1968 przyjął świecenia kapłańskie z rąk J.E. ks. Biskupa dr Kazimierza Józefa Kowalskiego. Pracował jako wikariusz w Gostkowie, Starej Kiszewie, Drzycimu, Gdyni Orłowie, Toruniu i Żukowie. Od 1982 do 2010 roku proboszcz i budowniczy Kościoła w Leźnie. W roku 1996 został mianowany Kanonikiem Honorowym Kapituły Archidiecezji Gdańskiej. W latach 2000-2010 wicedziekan dekanatu Żukowo

    Data ur.: 20 listopada 1940 r.

    Data święceń: 2 czerwca 1968 r.

    Imieniny: 21 czerwca

    Parafia rodzinna: Starogard Gdański


  • Krzysztof Gidziński

    wikariusz - od 1 lipca 2019 r.

    Data święceń: 22 maja 1993 r.

    Imieniny: 25 lipca


Duszpasterze - pracujący w latach ubiegłych

  • Piotr Wulgaris

    wikariusz od 1 lipca 2017 r.  do 1 lipca 2019 r.

    Urodzony 16 stycznia 1988 r. w Gdyni. Ma starszego brata, Andrzeja. Ksiądz Piotr został ochrzczony w kościele p.w. Św. Pawła Apostoła w Gdyni Pogórzu. Uczęszczał do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gdyni Obłużu, gdzie dojrzewała jego decyzja w wstąpieniu do seminarium. 14 Września 2007 r. wstąpił do Gdańskiego Seminarium Duchowego, które ukończył w roku 2013 uzyskując tytuł magistra teologii na podstawie pracy magisterskiej z liturgiki pt.: "Reforma i odnowa Brewiarza Rzymskiego w wieku XX" pod kierunkiem ks. prał. dra. Edmunda Skalskiego. W czasie formacji seminaryjnej pełnił kilka lat funkcje seminaryjnego bibliotekarza oraz głównego zakrystiana. Praktyki duszpasterskie odbywał w parafiach p.w. Św. Stanisława Bp i męczennika i bł. Karoliny Kózkówny w Leźnie, Św. Mikołaja w Gdyni Chyloni, Kolegiacie Św. Ignacego w Gdańsku Starych Szkotach oraz parafii Bł. Bp. Michała Kozala w Pruszczu Gdańskim. Święcenia diakonatu przyjął z rąk J.E. ks. abp Sławoja Leszka Głódzia 24 listopada 2012 roku w Katedrze Oliwskiej, która zawsze była kościołem bardzo bliskim jego sercu, a święcenia kapłańskie 1 czerwca 2013 r. w Bazylice Mariackiej. Od 1 lipca 2013 r. decyzją Metropolity Gdańskiego pracował w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Żukowie, gdzie zajmował się Służbą Liturgiczną (ministrantami i lektorami), Odnową w Duchu Świętym, Grupą biblijną i Wspólnotą młodzieżową "Eleos". Od 1 września 2016 ksiądz Piotr jest nauczycielem przedmiotów zawodowych w klasie kolejowej w ZSZiO w Żukowie, a od 15 listopada 2016 decyzją J. E. ks. abp Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego, został Archidiecezjalnym Duszpasterzem Kolejarzy. Ks. Piotr interesuje się liturgiką, historią, muzyką i kolejnictwem.

    Data ur.: 16 stycznia 1988 r.

    Data święceń: 1 czerwca 2013 r.

    Parafia rodzinna: Św. Pawła Apostoła w Gdyni Pogórzu


  • Michał Moskiewski

    wikariusz od 1 lipca 2014 r.  do 1 lipca 2017 r.

    Urodzony 20 października 1982 roku w Gdyni. Pochodzi z Gdańska Oliwy z parafii pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej. Ukończył XII LO w Gdańsku. W latach 2001-2007 studiował w Gdańskim Seminarium Duchownym i ukończył studia magisterskie na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Święcenia kapłańskie przyjął 23 czerwca 2007 roku z rąk J. E. ks. Abp Tadeusz Gocłowskiego.

    Data ur.: 20 października 1982 r.

    Data święceń: 23 czerwca 2007 r.

    Parafia rodzinna: MB Królowej Korony Polskiej w Gdańsku Oliwie


  • Krzysztof Sagan

    proboszcz od 1 lipca 2010 r.  do 29 listopada 2015 r.

    Data święceń: 22 maja 1993 r.

    Imieniny: 25 lipca


Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
128 0.12769484519958