Parafia dziś

Dziś parafia w Leźnie to społeczność licząca blisko 2400 osób - mieszkańców Leźna, Czapel oraz kilku domów w Lniskach. To dynamicznie rozwijająca się wspólnota, która z każdym rokiem się powiększa. Wspomniane wyżej wydarzenia są głównie częścią "materialnej" historii tej społeczności. Oprócz tego, co widać gołym okiem i łatwo umieścić w kronice, są jeszcze wydarzenia duchowe, związane z rozwojem tej wspólnoty pod kątem duszpasterskim.

W parafii działa dużo wspólnot. Są to: Żywy Różaniec, Parafialny Zespół Caritas, wspólnota SNE Sykomora, Grupa Modlitwy św. Michała Archanioła oraz Rycerze Kolumba. Działają wspólnoty Ruchu Światło-Życie, a więc: Kręgi Domowego Kościoła, Oaza Młodzieżowa i Oaza Dzieci Bożych. Jest Liturgiczna Służba Ołtarza, Scholka dziecięca i zespół młodzieżowy, a także schola dorosłych, która śpiewem ubogaca Triduum Paschalne. Dla najmłodszych organizujemy zajęcia plastyczne i szkółkę gitarową, a każdy może wstąpić do naszego klubu kajakowego Ichtys.

Nasz kościół to też przestrzeń wielu wydarzeń kulturalnych, artystycznych i społecznych. Rokrocznie organizujemy 6 stycznia Jasełka (w formie koncertów, przedstawień, etc.), we wrześniu Festyn na zakończenie wakacji, a w listopadzie Święto Młodych z okazji odpustu bł. Karoliny. W ferie i wakacje organizujemy wyjazdy dla dzieciaków, a w majówkę wyjazdy małżeńskie w góry. Wszystko po to, aby umożliwić mieszkańcom wejście w tajemnicę Kościoła, który jest wspólnotą. A ta, jak wierzymy, opiera się na relacjach - spotkaniu osób.

Zapraszamy Cię do Leźna, zbudujmy razem dalszą część tej historii :)

126 0.19481205940247