Komunia Św.

Uwaga!!! Ważne informacje z dnia 22.03.2020 w związku z epidemią koronawirusa!!!

W związku z ogłoszonym stanem epidemii w Polsce oraz oddaleniem przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej powrotu uczniów do zajęć dydaktycznych w placówkach oświatowych na czas po świętach Zmartwychwstania Pańskiego przekładamy w naszej parafii termin przystąpienia do Pierwszej Spowiedzi dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, która miała się odbyć w pierwszy piątek kwietnia 2020 r. na czas, który będzie możliwy dopiero po zniesieniu stanu epidemii.

Termin pierwszej komunii świętej w niedzielę 17 maja b.r. jest aktualny. (Oczywiście, gdy będziemy zmuszeni sytuacją, zmienimy go, ale na dziś zakładamy, że uroczystość odbędzie się planowo)

W najbliższym czasie prosimy o przygotowywanie dzieci do pierwszej spowiedzi w domach przez bliskich z rodziny. Kolejne zagadnienia związane z przygotowaniem dzieci będziemy opracowali zdalnie przez Internet, o czym niedługo zostaną Państwo poinformowani bardziej szczegółowo.

Z modlitwą

Duszpasterze Parafii

-------------------------------------------------------------------------------------

Uroczystość I Komunii Świętej przeżywamy w naszej parafii każdego roku w III niedzielę maja. Od początku września uczniowie klas III SP przygotowują się do tego sakramentu przez udział w niedzielnej Eucharystii oraz cotygodniowej katechezie. Plan katechez każdorazowo ustalany jest na pierwszym, organizacyjnym spotkaniu z rodzicami, które odbywa się w pierwszej połowie września. Na spotkanie to należy dostarczyć do księdza katechety świadectwo chrztu dziecka oraz wypełnioną deklarację - prośbę o przygotowanie dziecka do sakramentu pokuty i pojednania i Eucharystii.

Plik do pobrania:   I komunia-deklaracja

W cykl spotkań przygotowujących do I Komunii świętej wpisują się wydarzenia opisane w ramce poniżej, w których obowiązek uczestniczenia mają zarówno dzieci, jak i odpowiedzialni za ich chrześcijańskie wychowanie rodzice.

Spotkania przygotowujące do przyjęcia Sakramentów Pokuty i Eucharystii

6 X Msza św. o g.11.30 – poświęcenie
i wręczenie różańców i zawierzenie rodzin Królowej Różańca św.
10 XI Msza św. o g.11.30 – poświecenie książeczek do modlitwy i zawierzenie dzieci opiece NSPJ
8 XII  Msza św. o g.11.30 – poświecenie i wręczenie medalików
10 – 12 stycznia Kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie” dla rodziców
2 lutego  Msza św. o g.11.30 – poświecenie
i wręczenie świec komunijnych
3 kwietnia (piątek) Uroczyste przystąpienie po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty
16 V (sobota)

Spowiedź przed I komunią św.
sprzątanie i dekorowanie kościoła

17 V g. 12:30

Uroczystość I Komunii św.

18 - 23 V

Biały Tydzień

23 V

Zakończenie Białego Tygodnia (pielgrzymka)

11 VI

Boże Ciało – procesja ze Mszą św.

12 – 18 VI

Oktawa Bożego Ciała – procesja
ze Mszą św. o 18.00

Mały Katechizm

Dzieci w ramach przygotowania do I Komunii powinny poznać Mały Katechizm. Prosimy Rodziców o pomoc w nauce.Wykaz modlitw do przygotowania znajduje się w pliku poniżej.

Mały Katechizm

130 0.22086095809937