Wspólnota Żywego Różańca jest najstarszą i najliczniejszą grupą duszpasterską. Zanim powstała parafia w Leżnie, w roku 1982, już istniała tutaj róża różańcowa, która należała do macierzystej parafii Wniebowzięcia NMP w Żukowie. Prawdopodobnie pierwszym zelatorem Róży była, nieżyjąca już, pani Rozalia Richert.
Po powstaniu parafii w Leźnie, zawiązała się wspólnota różańcowa, której przewodniczył ks. proboszcz Jan Troeder. Spotkania, wraz ze zmianą tajemnic różańcowych, odbywały się w każdą pierwszą środę miesiąca. Początkowo istniała róża św. Antoniego, następnie powstała róże św. Stanisława i św. Franciszka. W 2011 powstała nieistniejąca dziś róża dziecięca bł. Karoliny Kózkówny, a rok póżniej róża Jana Pawła II. W 2018 roku zawiązała się róża św. Andrzeja Boboli.
Opiekunem Żywego Różańca jest obecnie ks. Krzysztof Gnich, a moderatorką wspólnoty p. Agnieszka Plichta. Każda róża ma też swojego zelatora - osobą odpowiedzialną za daną różę.
Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbywa się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, na modlitwie różańcowej w kościele, która połączona jest ze spotkaniem formacyjnym. Nasi zelatorzy oraz członkowie róż uczestniczą w spotkaniach oraz kongresach diecezjalnych w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku Żabiance. Organizują pielgrzymki do sanktuariów maryjnych oraz apostołują różańcem w naszej parafii.
Oprócz codziennego nabożeństwa w pażdzierniku, prowadzimy modlitwę różańcową w każdą niedzielę przed poranną mszą świętą. Od maja do października w 13 dniu miesiąca prowadzimy różaniec fatimski. Towarzyszymy modlitwą osobom zmarłym i ich rodzinom prowadząc modlitwę za zmarłych w kościele.
Jeśli i Ty masz pragnienie, aby modlić się we wspólnocie różańcem i wraz z nami się formować, przyjdź!
Zapraszamy, bo wierzymy, że ta modlitwa to naprawdę wielka sprawa!