Żywy Różaniec

Styczeń

Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii.

O dobre owoce wizyty duszpasterskiej w naszej parafii.

Luty

O wspaniałomyślne przyjęcie ofiar handlu ludźmi i przymusowej prostytucji oraz wszelkiej innej przemocy.

O bezpieczny wypoczynek dla dzieci i młodzieży podczas ferii.

Marzec

Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa, a ich prawa były respektowane.

O łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników z naszej parafii.

Kwiecień

Za lekarzy i pracowników humanitarnych, przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych.

O owoce Ducha Świętego dla młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania.

Maj

Aby Kościół w Afryce poprzez zaangażowanie swoich członków był zaczynem jedności pomiędzy narodami, a także znakiem nadziei dla tego kontynentu.

O częste przystępowanie do Komunii Świętej dla dzieci kl. 3

Czerwiec

Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.

O nowe, liczne i święte powołania do Służby Bożej z naszej wspólnoty parafialnej.

Lipiec

Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa.

W intencji chorych, cierpiących i samotnych z naszej parafii.

Sierpień

Aby rodziny przez życie modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie”.

O uwolnienie z więzów nałogu dla wszystkich parafian zniewolonych przez alkoholizm.

Wrzesień

Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów.

O światło Ducha Świętego dla dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny.

Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.

O wytrwałość, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla członków Żywego Różańca i ich rodzin

Listopad

Za Bliski Wschód, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, aby wśród nich zapanował duch dialogu, spotkania i pojednania.

O łaskę nieba dla zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej.

Grudzień

Aby każdy kraj podjął konieczne działania, by zadbać o przyszłość dzieci, szczególnie tych, które cierpi.

O zgodę i jedność w rodzinach naszej parafii.