Początek w naszej leźnieńskiej parafii Domowy Kościół wziął się od jednego, chyba wszystkim znanego małżeństwa Justynki i Pawła Kuczyńskich. Ksiądz Krzysztof Sagan nie miał możliwości przejścia obok ich świadectw, bez reakcji. Pokazali mu jak wiele łask Ducha Świętego można otrzymać tworząc we własnych rodzinach Domowe Kościoły. Więc decyzja ks. Krzysztofa była szybka. Szukamy chętnych wśród nas.
Wielu z nas trafiło do wspólnoty dzięki bezpośredniemu zaproszeniu ks. Krzysztofa.
Początki były trudne. Obcy ludzie, nowe zadania, czas, którego zawsze i wszędzie nam brakuje – wydawały się przeszkodami prawie nie do przeskoczenia w naszej pędzącej codzienności.
Jedno, drugie, trzecie spotkanie i zaczęło się pojawiać zniechęcenie. Przecież to nie dla nas ….
Ale wspólna modlitwa w kręgu zaczyna ludzi zbliżać. Okazuje się, że prawie wszystkie małżeństwa mają te same wątpliwości. Zaczynamy się wspólnie wspierać . I co się okazuje? Znów wracają siły do pokonywania własnych słabości - Dlaczego ? bo wreszcie zdajesz sobie sprawę z tego, że nie jesteś sam!
Duch Święty dzięki naszemu prostemu zaproszeniu może działać! Okazuje się nagle, że Pismo Święte na czytanie którego nigdy nie było czasu – teraz jest możliwe. Bo nie chodzi o czytanie na raz wielu stron , ale wystarczą dwa wersy z codziennego czytania i chwila zastanowienia . – Co Bóg chce mi przez to powiedzieć? A wszystko to dzieje się zawsze w obecności naszych kapłanów ks. Roberta i ks. Krzysztofa.
Nasze dzieci widząc rodziców wspólnie klęczących przy codziennej modlitwie, już nie widzą w tym nic dziwnego. Sami tworzą dziecięce i młodzieżowe grupy modlitewne, o których nawet w szkole mogą rozmawiać. Nie wstydzą się, że ktoś je wyśmieje. Bo tworzą własną wspólnotę i mogą liczyć na wsparcie koleżanki/ kolegi , gdy ktoś im robi przykrość.
Jest jeszcze wiele korzyści zarówno duchowych jak i społecznych, o których można mówić mając na myśli Domowy Kościół. Muszę zaznaczyć, że wszyscy jesteśmy różni. Są wśród nas małżeństwa w bardzo zróżnicowanym wieku, wykonujący najróżniejsze zawody, mieszkańcy wsi i mieszkańcy miast. Nie przeszkadza to jednak we wspólnych spotkaniach.
W naszej parafii spotykamy się raz w miesiącu na wspólnej Eucharystii i agapie, w ostatnią niedzielę miesiąca. Z małżeństwami spoza kręgów naszej parafii widujemy się na organizowanych dniach rejonowych czy diecezjalnych. Zawsze towarzyszy tym spotkaniom dużo zabawy i dobrego humoru.
Obecnie w parafii działa 6 kręgów DK. Właśnie czas formacji wtępnej (tzw. pilotażu) rozpoczęło 7 małżeństw. Ale to jeszcze nie koniec... Zapraszamy więc wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do naszej wesołej, rozmodlonej ferajny.