Rycerze św. Michała Archanioła

Rycerstwo Św. Michała Archanioła to istniejący już od 25 lat Ruch Apostolski, którego celem jest wynagradzanie Bogu za grzechy ludzkości, wypraszanie nawrócenia grzesznikom, oddalanie wszelkiego zła i zagrożeń dla Polski, Kościoła Katolickiego i całego świata. Członkowie Ruchu codziennie odmawiają egzorcyzm prywatny, modlitwy przewidziane Statutem, a w piątki poszczą o chlebie i wodzie.

Czciciele Św. Michała Archanioła w blisko 8-tysięcznej liczbie czczą św. Michała Archanioła m.in. przez codzienne odmawianie koronki anielskiej, nabożeństwa w pierwsze wtorki miesiąca oraz spotkanie w grupach parafialnych pod przewodnictwem zelatorów. W maju br. spotkali się oni w Miejscu Piastowym na ogólnopolskim czuwaniu, a w czerwcu uczestniczyli w dorocznych rekolekcjach, które prowadził Moderator Ośrodka w Krakowie Ks. Zbigniew Baran CSMA.

W naszej parafii Zastęp Rycerzy istnieje od blisko roku. Historia powstania związana jest z nawiedzeniem naszej wspólnoty przez Figurę św. Michała Archanioła. Wspólnota spotyka się w II i ostatni wtorek miesiąca po wieczornej mszy świętej. Zelatorką wspólnoty jest Iza Kolk, a moderatorem ks. Krzysztof.

127 0.20374917984009