30 listopada 2019

Kościół Apostolski

Spotkanie ODB z Bp. Zielińskim

Co to znaczy, że Kościół jest "apostolski"? To jedno z pytań, na które staraliśmy znaleźć odpowiedź podczas ostatniego spotkania Oazy Dzieci Bożych. Postanowiliśmy więc zrobić małe dochodzenie i w tym celu udaliśmy się z reprezentacją najstarszej grupy ODB do Katedry w Gdańsku Oliwie.

Tam udało nam się spotkać z prawdziwym następcą Apostołów, ks. bp. Zbigniewem Zielińskim, który nie tylko że znalazł dla nas czas, ale poświęcił go nam tyle, że powiedział nam, skąd się biorą biskupi, co to jest apostolska sukcesja i czym jest katedra. Wiedzieliście, że to jednocześnie: budynek, fotel i urząd?! My już wiemy!

Ksiądz Biskup oprowadził nas po Oliwskiej Katedrze, opowiedział o tej pięknej świątyni. Zaprowadził nas do miejsca relikwii św. Wojciecha, a także do krypty, w której pochowani są poprzedni biskupi gdańscy, a także kości cystersów, którzy niegdyś mieszkali w oliwskim klasztorze.

Po wszystkim ks. Robert zabrał nas na krótką wycieczkę po seminarium duchownym.

admin