XI Niedziela Zwykła

13 czerwca 2021

1. W czerwcu, codziennie po mszy wieczornej, zapraszam na modlitwę Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego.

2. Dziś II Niedziela miesiąca - taca inwestycyjno budowlana przeznaczona jest na prace na naszym cmentarzu. W minionym tygodniu udało się zawiesić wizerunek Jezusa Miłosiernego oraz wykonać tło do obrazu. Wymalowaliśmy też tylną ścianę ołtarza, zawiesiliśmy krzyż i pasyjkę. Położyliśmy także część pokrycia dachowego. Po niedzieli prace na dachu będą kontynuowane, a od środy do prac przystąpią kamieniarze. Kolejny etap inwestycji to koszt blisko 46 000 zł. Jeszcze w tym roku położymy kostkę, a także zamontujemy balustrady. Mam nadzieję, że uda się szczęśliwie zakończyć te inwestycje, a ołtarz Jezusa Miłosiernego na naszym cmentarzu wraz z zapleczem gospodarczym, będzie nam służył przez długie lata. Bóg zapłać za składane ofiary, a także za pomoc w pracach na cmentarzu.

3. Od dziś zmieniają się limity uczestników liturgii; podczas mszy świętych i nabożeństw może być zajęta połowa miejsc dostępnych w kościele; w ten limit nie wliczają się osoby zaszczepione. W związku z tymi przepisami i poprawiającą się sytuacją epidemiczną, od przyszłej niedzieli, tj. 20 czerwca, w kościołach zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Od tego dnia zaprzestaniemy nadawania stałej transmisji online z naszego kościoła, pozostawiając dla osób chorych transmisje niedzielnych mszy o godz. 9:30. Zapraszamy do uczestnictwa w mszach świętych i powrotu do niedzielnych praktyk religijnych.

4. W liturgii tego tygodnia przeżywamy:

• Niedziela, 13 czerwca: Dzień Fatimski; dziś o godz. 18:00 msza ku czci Matki Bożej Fatimskiej, po mszy nabożeństwo czerwcowe, następnie różaniec i procesja wokół kościoła zakończona śpiewem Apelu Jasnogórskiego; dziś 12 rocznicę święceń kapłańskich przeżywa ks. Robert;
  • Czwartek, 17 czerwca: wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;

5. Spotkania grup duszpasterskich:

• Spotkanie dla rodziców ministrantów w sprawie wyjazdu wakacyjnego na mistrzostwa Polski do Rzeszowa dziś o godz. 17:00;
  • Msza z okazji Jubileuszu XXV-lecia Gdańskiej SNE w poniedziałek, o godz. 19:30 w katedrze oliwskiej;
  • Oaza młodzieżowa: poniedziałek, godz. 19:00 spotkanie formacyjne;
  • Wspólnota Sykomora: czwartek, godz.19:00 spotkanie biblijne;
  • Oaza Dzieci Bożych: sobota, godz. 10:30;

6. W niedzielę za tydzień, tj. 20 czerwca, świętować będziemy 10-lecie naszej scholki. Zapraszam wszystkich parafian na jubileuszowy koncert, który odbędzie się w naszym kościele o godz. 15:00. Po koncercie będzie urodzinowy tort oraz kawa i herbata na placu przed świątynią. Próby dla dzieci będą w najbliższą sobotę, o godz. 9:00 i 19:00 (generalna ze sprzętem); dzieci w niedzielę (20.06) przychodzą ubrane kolorowo; próba i rozśpiewanie o godz. 14:00.

7. Za tydzień będziemy gościć w naszej wspólnocie ks. Rafała Jarosiewicza, dyrektora Szkoły Nowej Ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, ewangelizatora, rekolekcjonistę, autora wielu ciekawych oraz organizatora „Stadionu Młodych”. Ks. Rafał będzie głosić dla nas Boże Słowo i dzielić się swoim doświadczeniem wiary. Po mszach będzie można się z nim spotkać, porozmawiać, a także nabyć wydane przez niego publikacje.

8. Przy wyjściu z kościoła są Gość Niedzielny oraz nasz parafialny biuletyn.

» Archiwum | Pobierz jako PDF