II Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2021

1. Trwamy w okresie Wielkigo Postu - czasu pokuty i nawrócenia. By głębiej wejść w jego tajemnicę zapraszam na nabożeństwa pasyjne: Drogi Krzyżowe w piątki o 7:30, 17:00 (dla rodzin z dziećmi) i 19:00 oraz Gorzkie Żale w niedziele po mszach świętych. Kazania pasyjne w tym roku są refleksją nad Eucharystią. Możemy ich wysłuchać w piątki na wieczornych mszach świętych.

2. Pamiętajmy też o praktykowaniu postu, a także o jałmużnie, którą możemy podjąć np. zbierając drobne sumy do skarbonki rodzinnej Caritas. Zebrane ofiary pomogą nam dofinansować wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży z naszej parafii.

3. Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Zachęcam do podjęcia trudu Drogi Norbertańskiej z Leźna do Żukowa; trasa liczy 42 km. Wydarzenie będzie miało miejsce w piątek, 26 marca po mszy o godz. 18:00. Zapisy na stronie www.edk.org.pl.

4. Przeżywamy dziś niedzielę Ad gentes; naszymi modlitwami, postem i ofiarami wspieramy pracę misjonarzy na całym świecie; ofiary można złożyć do puszki przy gazetach.

5. W liturgii tego tygodnia przeżywamy:

• Czwartek, 04 marca: święto św. Kazimierza, królewicza; I czwartek miesiąca: po mszy wieczornej zapraszam całą wspólnotę na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę uwielbienia, które potrwają do 19:30.;
  • Piątek, 05 marca: I piątek miesiąca: spowiedź święta w godz. 6:30-7:00 i 17:30-18:00; w godz. przedpołudniowych ks. Krzysztof odwiedzi wszystkich chorych z posługą sakramentalną (ks. Proboszcz jest w tym dniu nieobecny); po mszy wieczornej przed Najświętszym Sakramentem odmówimy litanie do Serca Jezusowego i powierzymy się Jego Sercu; to także dzień 27. rocznicy święceń ks. bp. Administratora Jacka Jezierskiego;
  • Sobota, 06 marca: I sobota miesiąca;

6. Spotkania grup duszpasterskich w tym tygodniu:

• Msza wspólnotowa Ruchu Światło Życie naszej parafii dziś o godz. 11:00;
  • Oaza młodzieżowa: poniedziałek, godz. 18:00 msza święta, po niej spotkanie formacyjne;
  • Scholka: sobota, godz. 9:00;
  • Zbiórka aspirantów: sobota, godz. 9:30;
  • Oaza Dzieci Bożych: sobota, godz. 10:30;
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca: za tydzień o godz. 16:00;

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dziś o godz. 17:00 w kościele; dzieci I Komunijne według planu.

8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszym dekanacie niedzielę powołań. Gościć będziemy w naszej wspólnocie ks. Jana Uchwata, ojca duchownego Gdańskiego Seminarium Duchownego. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczone będą na wsparcie materialne naszego Seminarium. Bóg zapłać za składane ofiary.

9. Dziękuję Kacprowi Mońko, Tomkowi Jagodzińskiemu i Lechosławowi Szufel za pomoc w montażu stołu bilardowego dla młodzieży w salce.

10. Przy wyjściu można nabyć „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz nasz biuletyn.

» Archiwum | Pobierz jako PDF