I Niedziela Adwentu

29 listopada 2020

1. Bardzo dziękuję Irenie Mejer, Izie Kolk i Eli Szala za przygotowanie adwentowego wieńca. Dziękuję też wszystkim panom, którzy wczoraj pomogli siostrom karmelitankom z Suchej Huty w przeniesieniu i składowaniu opału na zimę. Bóg zapłać!

2. Rozpoczynamy Adwent - czas duchowego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego i oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa, a także nowy rok liturgiczny. Dziś na sumie parafialnej zostaną pobłogosławione opłatki, które wraz z listem na Adwent i nowy rok duszpasterski można otrzymać: w niedziele przy wyjściu z kościoła u radnych, a w dni powszednie po mszach świętych w zakrystii. Zbierane ofiary zostaną przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni.

3. By umożliwić udział w niedzielnej Eucharystii jak największej ilości osób postanowiliśmy odprawiać dodatkową mszę o godz. 20:00.

4. Pomimo panującej pandemii chcemy ten czas przeżyć w duchu modlitwy. Dlatego też bardzo serdecznie zapraszam na Roraty: od poniedziałku do piątku o 6:45 i w soboty o godz. 7:00. Dzieci zachęcam do podejmowania dobrych uczynków i wypisywania ich na serduszkach, które będziemy składać codziennie przy drabince adwentowej (codziennie wylosujemy z nich nagrody-upominki dla uczestników rorat), oraz do odpowiedzi na codzienne zadania (tu nagrodą będzie figurka Matki Bożej). Dla dzieci, które będą na wszystkich spotkaniach, także przewidzieliśmy nagrody niespodzianki! Zapraszamy więc do rywalizacji i duchowego trudu przygotowania serc na Boże Narodzenie! Kto z obawy o swoje zdrowie nie będzie mógł uczestniczyć w roratach w kościele, może oczywiście modlić się z nami przez pośrednictwo strony internetowej.

5. Tradycyjnie w adwencie odbywa się konkurs na najpiękniejszy lampion, a w tym roku także na najpiękniejszy wieniec adwentowy. Zdjęcia wykonanych prac można przesyłać na adres parafia.lezno@gmail.com. Rozstrzygnięcie obu konkursów w IV Niedzielę Adwentu. Zachęcam, aby zapalony lampion towarzyszył nam w naszej codziennej modlitwie, a wieniec niech będzie miejscem spotkania na modlitwie rodzinnej.

6. W tym czasie warto, oprócz udziału w Eucharystii, w szczególny sposób zatroszczyć się o swoje serce; na stronie internetowej parafii jest kilka podpowiedzi, gdzie można w czasie adwentu odsłuchać inspirujących nauk rekolekcyjnych. Szczególnie polecam rekolekcje internetowe dla najmłodszych, pt. „Przygoda się zaczyna. Ja i święta rodzina”. Link do rekolekcji jest na stronie parafii.

7. W tym czasie też pamiętajmy o osobach potrzebujących. Przy wyjściu z kościoła u wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas można zakupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (duża 16 zł, mała 6 zł). Można też zostać Aniołem Dobrego Serca i anonimowo przygotować paczkę dla dziecka, którego dane znajdują się na symbolicznym aniołku. Natomiast za dwa tygodnie wolontariusze PZC przygotowują kiermasz, na  którym będzie można zakupić stroiki i inne ozdoby, a także skosztować przepysznych ciast. Serdecznie zapraszam.

8. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

• Poniedziałek, 30 listopada: święto św. Andrzeja Apostoła;
  • Czwartek, 03 grudnia: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; I czwartek miesiąca: zapraszam po wieczornej mszy świętej na Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia; czuwanie potrwa do godz. 19:30;
  • Piątek, 04 grudnia: I piątek miesiąca: spowiedź w godz. 6:15-6:45 i od 17:30 do 18:00; w godz. przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną;
  • Sobota, 05 grudnia: I sobota miesiąca;

9. Spotkania grup duszpasterskich:

• Spotkanie Rady Ekonomicznej: dziś po wieczornej mszy świętej;
  • Oaza młodzieżowa: poniedziałek, godz. 19:00 modlitwa w kościele, po niej spotkanie formacyjne online;
  • Oaza Dzieci Bożych: sobota, godz. 10:30 katecheza online;
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca: w niedzielę za tydzień o godz. 16:00 w kościele;

10. Zapraszamy wszystkich chłopców do służby przy ołtarzu. Kto chciałby zostać ministrantem, może po mszach świętych podejść do ks. Krzysztofa.

11. W tym tygodniu rozpoczną się katechezy online do I Komunii Świętej. Klasa 3a ma swoje spotkania w poniedziałki o 8:00, a klasa 3b we wtorki o godz. 8:00. Link do zajęć został przekazany rodzicom przez librusa i grupę whatsapp. Kandydaci spoza naszej szkoły uczestniczą w sobotnich katechezach Oazy Dzieci Bożych. Przypominam, że za tydzień na mszy o 11:00 odbędzie się poświęcenie medalików i książeczek dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

12. Kandydaci do bierzmowania spotkanie mają w niedzielę o godz. 17:00 w kościele.

13. Przy wyjściu z kościoła są „Gość niedzielny” i nasz parafialny biuletyn.

14. Zmarł + Bartosz Woźniak, l. 22. Jego pogrzeb odbył się wczoraj. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu...

» Archiwum | Pobierz jako PDF