XXV Niedziela Zwykła

19 września 2021

1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w minioną niedzielę zaangażowali się w organizację, przygotowanie i przeprowadzenie festynu i dożynek. Dziękuję Kołu Gospodyń z Leźna, naszym kochanym gospodarzom, wszystkim osobom obsługującym stoiska gastronomiczne za przepyszny poczęstunek; dziękuję młodzieży za przygotowanie i poprowadzenia konkurencji dla dzieci, kajakarzom, motocyklistom i wszystkim odpowiedzialnym za poszczególne atrakcje; dziękuję też strażakom z OSP z Leźna oraz klubowi szermierczemu z Gdańska za przygotowane pokazy; szczególne słowa podziękowania kieruję ku Marylce Dera za przygotowanie dożynek, oraz Iwonie Bratos za wzięcie na siebie ciężaru organizacji całego festynu. Wszystkim zaś dziękuję za obecność, wspaniałą zabawę oraz ofiary składane na rzecz powstającego „Dobrego Miejsca”.

2. Gratuluję młodzieży, która wczoraj przeżyła uroczystość Bierzmowania. Dziękuję za cały czas przygotowania i piękne zaangażowanie w liturgię uroczystości oraz przygotowanie świątyni. Dziękuję Eli Szala i Justynie Szóstek za wystrój kościoła, Basi Petke za pomoc w sprzątaniu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, zespołowi Misja Niebo i p. Celinie za piękną liturgię. Bóg zapłać także Rodzicom za ich trud wychowania, a także pomoc w organizacji uroczystości i dar dla parafii. Zdjęcia i relacja z wydarzenia będą dostępne za kilka dni na naszej stronie internetowej.

3. Bóg zapłać także za ubiegłotygodniowe ofiary na tacę inwestycyjną. Zebraliśmy 3 450 zł.

4. Starsza młodzież z naszej scholki w minionych dniach posługiwała po raz kolejny na Arenie Młodych w  Łodzi. Gratuluję i dziękuję Pawłowi oraz Kamilowi za pomoc w organizacji i opiekę nad młodzieżą.

5. W liturgii tego tygodnia przeżywamy:

• Niedziela, 19 września: Dzień modlitwy w intencji Środków Społecznego Przekazu;
  • Poniedziałek, 20 września: wspomnienie św. męczenniku Andrzeja, Pawła i Towarzyszy;
  • Wtorek, 21 września: święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
  • Czwartek, 23 września: wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera;
  • Niedziela, 26 września: 107 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy;

6. Spotkania grup duszpasterskich w tym tygodniu:

• Dziś po mszy o 11:00 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych, a po mszy o 18:00 rodziców kandydatów do bierzmowania;
  • Oaza młodzieżowa: poniedziałek, godz. 19:00 msza święta, po niej spotkanie formacyjne;
  • Rycerze św. Michała Archanioła: wtorek, godz. 19:00;
  • Sykomora: czwartek, godz. 19:00 katecheza z cyklu Studium Ewangelii św. Marka;
  • Próba zespołu Misja Niebo: czwartek, godz. 20:15;
  • Scholka: sobota, godz. 9:00;
  • Oaza Dzieci Bożych: sobota, godz. 10:30;
  • Parafialny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w przyszłą niedzielę: msza dla DK, Oazy Młodzieżowej i ODB o godz. 11:00; po mszy agapa w Domu bł. Karoliny;

7. W sobotę, 25 września, odbędzie się wyjazd podsumowujący tegoroczną wizytę młodzieży w Niemczech i Taize; w tym dniu także odbędzie się spotkanie młodzieży WstańiSław w Gdyni, a także ogólnopolska pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Niepokalanowa; szczegóły tych wydarzeń na plakatach.

8. Zbliża się październik - miesiąc, w którym przedstawiamy Bogu nasze intencje w modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będą w naszym kościele: dla dzieci od poniedziałki do piątku o godz. 17:00, a dla dorosłych codziennie o godz. 17:30. Zapraszam do wspólnej modlitwy!

9. Przy wyjściu z kościoła są „Gość Niedzielny”, „Galilea”  i nasz parafialny biuletyn.

» Archiwum | Pobierz jako PDF