III Niedziela Wielkiego Postu

3 marca 2024

1. W Wielkim Poście zapraszam na nabożeństwa pasyjne: Drogi Krzyżowe w piątki o 7:30, 17:30 (dla rodzin z dziećmi) i 19:30 oraz Gorzkie Żale w niedziele po mszach świętych. Pamiętajmy też o praktykowaniu postu; zachęcam do podjęcia trudu postu o chlebie i wodzie, w wybranym przez siebie jednym dniu Wielkiego Postu; lista, na której można podjąć się tego zobowiązania jest na stoliku z tyłu kościoła; taką deklarację można też złożyć przez Internet (jest jeszcze sporo wolnych terminów w marcu); pamiętajmy wreszcie o jałmużnie, którą możemy podjąć np. zbierając drobne sumy do skarbonki rodzinnej Caritas, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła; zebrane ofiary pomogą potrzebującym z naszej parafii.

2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przeżywamy:

• Poniedziałek, 04 marca: święto św. Kazimierza, królewicza;
  • Czwartek, 07 marca: I czwartek miesiąca; po mszy wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z modlitwą uwielbienia; serdecznie zapraszam do trwania przed Panem;
  • Niedziela, 10 marca: IV Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Laetare (Wesela);

3. Za tydzień II niedziela miesiąca: taca inwestycyjno-budowlana będzie przeznaczona na wymianę okien w naszym kościele. Bóg zapłać za składane ofiary.

4. Spotkania grup duszpasterskich:

• Zmiana tajemnic Żywego Różańca: dziś o godz. 16:00 modlitwa różańcowa w kościele;
  • Oaza młodzieżowa: poniedziałek, godz. 19:00 spotkanie formacyjne;
  • Próba scholi paschalnej „Pasjonaci”: poniedziałek, godz. 19:30;
  • Exodus 90: środa, godz. 21:00;
  • Scholka: sobota, godz. 9:00;
  • Oaza Dzieci Bożych: sobota, godz. 10:30;
  • Ministranci: sobota, godz. 12:00

5. Spotkanie parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w środę, 13 marca, o godz. 19:30.

6. Zachęcam do udziału w kolejnej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Nasza EDK „Norbertańska” odbędzie się w piątek, 15 marca: o godz. 19:00 rozpoczniemy mszą świętą, po której wyruszymy na 42 km szlak. Zapisy przez formularz dostępny na stronie www.edk.org.pl.

7. Z kolei w sobotę, 16 marca, odbędzie się dla dzieci i ich rodziców „Mała” EDK; rozpoczęcie o godz. 10:30 w kościele, następnie przejście liczącej ok. 5 km trasy i poczęstunek; zapraszamy wszystkich do udziału i wspólnej modlitwy.

8. W dniach 22-26 kwietnia organizujemy parafialną Pielgrzymkę do Starego Sącza. W programie m.in. Szczepanów - miejsce narodzin św. Stanisława, Zabawa - sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, uzdrowisko Wysowa Zdrój, święta góra Jawor, cerkiew w Kwiatoniu oraz sanktuarium św. Kingi w Starym. Koszt 1300 zł/os. obejmuje: noclegi w domu pielgrzyma Opoka w Starym Sączu, wyżywienie (śniadania i obiadokolacje), przejazd autokarem oraz ubezpieczenie. Serdecznie zapraszamy, zapisy w zakrystii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę, 13 marca, po mszy wieczornej; zbierać będziemy zaliczki w kwocie 300 zł/os.

9. W zakrystii można odbierać zamówione bilety na uwielbienie OnMocą, które odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia. Odbiór  biletu proszę pokwitować podpisem na liście. Osoby, które chciałyby jeszcze zakupić bilety na to wydarzenie, mogą to uczynić indywidualnie przez stronę internetową wydarzenia.

10. Na stoliku z tyłu kościoła są dostępne wielkanocne paschaliki (20 zł), a także świece-cegiełki na rzecz kartuskiego hospicjum (duże 20 zł, małe 10 zł). Przy wyjściu można nabyć także „Gościa Niedzielnego” oraz nasz biuletyn.

11. Zmarła z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Jadwiga Ustowska, l. 63. Jej pogrzeb odbył się wczoraj. Polecajmy ją Miłosierdziu Boga...

» Archiwum | Pobierz jako PDF