Wspólnota SNE Sykomora

ON MOCĄ - KONCERT UWIELBIENIA

ON MOCĄ - tak było, jest i zawsze będzie!!!!

Bo ON jest Wielki, Wszechmocny i Miłosierny!!!

Bo On jest godzien wszelkiej Chwały i Uwielbienia!!!

I tak było w dniu 7 kwietnia 2024r. na gdańskiej Ergo Arenie, gdzie przez 5 godzin uwielbialiśmy Boga. Uwielbialiśmy modlitwą, śpiewem, tańcem, jak komu serce podpowiadało. A prowadziły nas w tej modlitwie  zespoły: TGD, Mocni w Duchu oraz Maja Sowińska. Dla naszej wspólnoty  był to czas radosnego świętowania Jezusa Zmartwychwstałego!!!!

ALLELUJA! JEZUS ŻYJE! CHWAŁA MU!

ŻYCIE WE WSPÓLNOCIE - TRZECIE SPOTKANIE FORMACYJNE WPÓLNOT ŚRODOWISKA SNE

W dniu 20.01.2024r. nasza wspólnota brała udział w trzecim już spotkaniu formacyjnym SNE Gdańsk z cyklu „Życie we wspólnocie”.
Temat prelekcji części wspólnej „ Apostolstwo ucha. Wrażliwa komunikacja w ewangelizacji" przybliżyli nam prelegenci Agata Kulczycka - liderka świecka Szkoły Ewangelizacji św. Andrzeja w Żarach - oraz ks. Tomasz Matyjaszczyk - kapłan, duszpasterz Szkoły Ewangelizacji św. Andrzeja w Żarach.
W części spotkania dla odpowiedzialnych poruszono zagadnienie
"W zdrowym duchu zdrowa duchowość. Emocje lidera".
Oba nauczania były bardzo bogate w treści, niezwykle ciekawe i pouczające, poruszały problemy umiejętności słuchania , słuchania cierpliwego i skierowanego na drugiego człowieka.
Konferencje dotykały też tematu emocji i uczuć oraz umiejętności ich rozpoznania i kierowania nimi.
W centrum naszego spotkania jednak jak zawsze był Jezus, Słowo Boże i Eucharystia.
Spotkanie przygotowały dla nas
Wspólnota Siloe SNE
Wspólnota Ikona Trójcy Świętej SNE
oraz Zarząd SNE Gdańsk, którym gorąco dziękujemy za trud włożony w to dzieło - dzięki Wam było pięknie, smacznie i „Bosko”.

Następne spotkanie 23 marca 2024 na które już czekamy!!!!

ŻYCIE WE WSPÓLNOCIE - DRUGIE SPOTKANIE FORMACYJNE WPÓLNOT ŚRODOWISKA SNE

W dniu 18.11.2023r. nasza wspólnota Sykomora miała zaszczyt współorganizować wraz ze wspólnotą  Żyć to Chrystus z Pruszcza Gdańskiego drugie w tym roku formacyjnym spotkanie wspólnot środowiska SNE „Życie we wspólnocie”.

Rozpoczęliśmy modlitwą  uwielbienia, a po niej ks. Jacek Socha wygłosił dla nas konferencję, w której usłyszeliśmy, ze Bóg zawsze chce z nami wchodzić w dyskusje, zabiega o to nawet wtedy gdy trwamy w grzechu, gdy jestesmy słabi, upadający.
Po konferencji pracowaliśmy w grupach i odpowiadając na pytania „Czy kościół, który przeżywam jest Domem dla grzeszników” wsłuchując się  jednocześnie co mówią inni.
Były też rozmowy i posiłek przy wspólnym stole, a na zakończenie Eucharystia.
Dziękujemy Panu Bogu za ten piękny czas, a kolejne spotkanie już 20 stycznia 2024 roku.

DNI SKUPIENIA WSPÓLNOTY SYKOMORA OSTRZYCE 2023

W dniach 10-11.11.2023r. nasza wspólnota przeżywała  Dni Skupienia.

W otoczeniu pięknej Ostrzyckiej przyrody spędzaliśmy czas na Eucharystii, uwielbieniu, wspólnej modlitwie, wysłuchaliśmy konferencji ks. Roberta i pracowaliśmy w małych grupkach. Wystarczyło też czasu na wspólny spacer i biesiadowanie przy wspólnym stole.

Dziękujemy Panu Bogu za ten radosny czas jedności, dziękujemy za naszą wspólnotę i oczekujemy obfitych owoców tego pięknego spotkania.

Chwała Panu !!!!

BOSKI PRYSZNIC NA GDAŃSKIEJ ZASPIE

W ostatnią niedzielę pażdziernika tj. 29.10 2023r. posługiwaliśmy podczas akcji Boski prysznic w parfi Bożej Opatrzności na Gdańskiej Zaspie.

Ewangelizacja wśród bezdomnych to  dla nas nowe doświadczenie.

Rozpoczeliśmy od Eucharystii, na której posługiwaliśmy muzycznie. Następnie przenieśliśmy się na plac przed kościołem,

gdzie osoby potrzebujące mogły wykąpać się, ubrać w ciepłe ubrania i zjeść ciepły posiłek. Był też czas na rozmowę i modlitwę wstawienniczą dla osób chętnych.

Zakończyliśmy Koronką do Bożego Miłosierdzia, przemoczeni do "suchej nitki", bo Boski prysznic dotknął nas i dosłownie  i w przenośni.