12 września 2020

Wyjazd SYKOMORY

Warzno

W dniach 11-12 września 2020 roku byliśmy razem - jako Wspólnota SYKOMORA w Warznie - Ośrodek „AGRO-MAR”, był to wyjazd integracyjny ale też formacyjny.

To piękny czas, zarówno w kwestii wypoczynku, jak i uduchowienia. Tematem naszego wyjazdu była Ewangelizacja, czyli tak naprawdę to, co jest charyzmatem naszej wspólnoty.

Chcę podzielić się ze wszystkimi moimi odczuciami. Dla mnie była to wspaniała forma relaksu w Bożych klimatach.

Nasz pobyt rozpoczęła Msza Święta  jeszcze przed wyjazdem, która odbyła się w naszej parafii. Następnie katecheza, modlitwa, piękny czas spędzony przy ognisku. Żary podsycał nasz śpiew uatrakcyjniony gitarą. Wszystko w pięknych klimatach. Raniutko Jutrznia, pyszne  śniadanko, następnie niespodzianka przygotowana przez księdza proboszcza w postaci świetnie zorganizowanej gry terenowej.

Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Dla mnie osobiście był to czas relaksu, uwolnienia od codziennego, dotkliwego fizycznego bólu. Boże klimaty i działanie Ducha Świętego, którego obecność czułam podczas całego pobytu sprawiły, że zapomniałam o tym wszystkim, nie czułam dotkliwego bólu. Boże  leki  w postaci mocy i działania Ducha świętego dają super efekty lecznicze. Polecam!

Podczas pobytu w miłej atmosferze spędzonej przy ognisku poznaliśmy dwóch młodych ludzi, bardzo poranionych, uwikłanych w bolesne historie, okaleczonych przez bliskich im ludzi. Byli to mężczyźni Adam i Rafał, którzy nie mogli uwierzyć, ze w tak pięknych klimatach można spędzać czas oddając swą miłość do bliźniego w każdym geście i działaniu. Zaprosiliśmy tych ludzi do naszej wspólnoty i  w tym właśnie czasie odczułam, że proces ewangelizacyjny rozpoczął się. A przecież o to wszystko chodziło. Czułam, że  furta tego procesu otworzyła się z zaproszeniem dla nowo poznanych nam ludzi. Mężczyźni  dziękując nam za otwarcie naszych serc poruszyli  przez moc Ducha Świętego nasz ą wspólnotę do działania. Omadlając ich samych i ich trudne sprawy na Mszy świętej na zakończenie pobytu polecając to wszystko Panu Bogu i opiece Matki Bożej czułam, że jesteśmy jako wspólnota na właściwych torach. Oby tak dalej. Wszystko na chwałę Pana  przez miłość drugiego człowieka.

Chciałabym dodać, że ten piękny Boży czas spędzony w miłej atmosferze ubogacił moją duszę. Wiele czerpię ze wspólnoty.

Historie ludzkie, niesamowite dary, modlitwy, różnorodne charaktery ludzi sprawiają, że zapuszczam trwałe korzenie. Jestem silniejsza w naszej wspólnocie. Mówię tu o sile i mocy działania Ducha Świętego na mnie.

Integracja wspólnotowa to jeden z ważnych czynników głębokiego poznawania siebie nawzajem. Dzięki temu światło, które nosimy w sobie rozpala kolejne przygasające i to jest piękna moc bożego działania. Kiedy czujesz, że gaśnie w Tobie światło przyjdź, czuj się zaproszony przez wspólnotę. Zaproszenie jest bezterminowe.

Na końcu chcę podziękować Panu Jezusowi, że pozwolił mi odnaleźć moje miejsce na ziemi. Nie wiem jak długo, ale za każdy czas spędzony we wspólnocie jako źródła,  z którego czerpię DZIĘKUJĘ Z CAŁEGO SERCA.

Niech dobry Bóg Wam błogosławi.

Grażyna

Poniżej kilka zdjęć z wyjazdu:

Sykomora