1. Przeżywamy dziś 27. rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Dziękując za nasz dom modlitwy pamiętajmy w modlitwie o ks. kanoniku Janie, wszystkich budowniczych oraz dobrodziejach naszej świątyni prosząc dla nich o potrzebne łaski, a dla zmarłych o dar życia wiecznego.
2. Nasze świętowanie dzisiejszej rocznicy, a także zbliżającego się odpustu ku czci bł. Karoliny, uświetniając dziś dwa chóry: po mszy o godz. 10:00 wystąpi Chór parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Niemczu, a po 11:30 Chór LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Warszawie. Zapraszam na te dwa koncerty.
3. Dziś też przypada II niedziela miesiąca. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsza taca przeznaczona będzie na wykonanie nowego złóbka bożonarodzeniowego do naszej świątyni. Koszt zakupu figurek neapolitańskich oraz wykonanie przez artystę-plastyka makiety o powierzchni 4m x 1,2 m z odwzorowaniem scenerii miasteczka Betlejem, to koszt ok. 21 000 zł. Bóg zapłać za składane ofiary!
4. Jutro przeżywać będziemy Święto Niepodległości. W imieniu Władz Gminy zapraszam na mszę w intencji Ojczyzny, która odbędzie się o godz. 10:00 w kościele Wniebowzięcia NMP w Żukowie. Niech ten dzień będzie okazją do refleksji nad naszym patriotyzmem, miłością i odpowiedzialnością za losy Państwa i Narodu, oraz dniem szczególnej modlitwy o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.
5. Przed nami odpust ku czci naszej patronki, bł. Karoliny Kózkówny, oraz wydarzenia, które go poprzedzają.
- W piątek, 15 listopada, przez cały dzień trwać będzie w naszej świątyni Adoracja Najświętszego Sakramentu; bardzo proszę o zapisanie się na listę w zakrystii osób, które mogłyby adorować Pana Jezusa w godzinach w ciągu dnia (chcemy mieć pewność, że Najświętszy Sakrament nie pozostanie sam w kościele); zachęcam też do nawiedzenia świątyni choćby na krótką chwilę modlitwy w drodze do pracy, czy na zakupy; Po mszy wieczornej przeżywać będziemy Wieczór Pojednania - w godz. 19:00-21:00 będzie nabożeństwo pokutne i okazja do oczyszczenia swego serca w sakramencie pokuty i pojednania;
- W niedzielę 17 listopada przeżywać będziemy Święto Młodych - Dzień odpustu ku czci bł. Karoliny (przeniesiony z 18 listopada); na mszy o godz. 11:30 gościć będziemy księży z Dekanatu; wieczorem natomiast pragniemy przeżywać Święto Młodych. Nasze spotkanie rozpoczniemy o godz. 15:30 katechezą „Czyste serce—czysta miłość”, następnie odbędzie się turniej koszykówki o puchar bł. Karoliny, oraz piknik z grochówką, grillem, drożdżówkami; o godz. 18:00 będzie Eucharystia odprawiona w intencji młodzieży, a po eucharystii w kościele odbędzie się koncert zespołu „niemaGOtu” z Krakowa. Serdecznie zapraszam na powyższe wydarzenia wszystkich parafian, a szczególnie młodzież, której bł. Karolina jest szczególną orędowniczką!
6. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:
- Zapraszam wszystkich na wspólny wyjazd do kina na film „Nieplanowane”; seans odbędzie się w poniedziałek, 11 listopada, o godz. 20:45 w kinie Helios w Gdańskiej Metropolii, wspólny wyjazd o godz. 20:00, koszt: 25 zł (bilet+autobus)
- Grupa modlitwy św. Michała Archanioła: wtorek po mszy świętej wieczornej w salce na plebanii;
- Zbiórka lektorów: wtorek, po mszy świętej wieczornej;
- Spotkanie kandydatów do bierzmowania z animatorami we wtorek według ustalonego porządku;
- Wspólnota Sykomora: czwartek, godz. 19:00 msza z modlitwą uwielbienia, a po niej agapa;
- Szkółka gitarowa: sobota, godz. 9:00;
- Oaza Dzieci Bożych: sobota, godz. 10:30
7. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przeżywamy:
- Poniedziałek, 11 listopada: wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;
- Wtorek, 12 listopada: wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
- Środa, 13 listopada: wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
8. W zakrystii jest do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość, a przy wyjściu z kościoła nasz parafialny biuletyn.
Pobierz jako PDF