1. Przeżywamy dziś odpust ku czci bł. Karoliny Kózkówny. Na mszy o godz. 11:30 gościć będziemy kapłanów z dekanatu, kazanie odpustowe wygłosi zaś ks. Mateusz Warmijak z Redy Natomiast po południu rozpoczyna się Święto Młodych. O 15:30 na Sali gimnastycznej w szkole odbędzie się konferencja: Czyste serce—Czysta miłość. O 16:15 rozpocznie się Turniej Koszykówki o puchar bł. Karoliny oraz piknik na parkingu przy szkole. O 18:00 będzie msza święta w intencji młodzieży, a po niej, o godz. 19:00 zapraszam wszystkich na wyjątkowy koncert zespołu niemaGOtu. Po koncercie będzie można zakupić płyty zespołu
2. Dziś z całym Kościołem przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Niech będzie to czas nie tylko modlitwy, ale i konkretnego czynu miłosierdzia wobec potrzebujących, którzy żyją wokół nas.
3. Naszymi modlitwami i ofiarami na tacę wspieramy dziś także Gdańskie Seminarium Duchowne. Jest obecny wśród nas kl. Mateusz Majka, którego bardzo serdecznie witamy i za którego też się modlimy.
4. W liturgii tego tygodnia przeżywamy:
- Poniedziałek, 18 listopada: liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, naszej patronki;
- Środa, 20 listopada: wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; dzień 79 urodzin ks. Kanonika Jana, o którym pamiętajmy we wdzięcznej modlitwie;
- Czwartek, 21 listopada: wspomnienie Ofiarowania NMP;
- Piątek, 22 listopada: wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej;
- Niedziela, 24 listopada: Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
5. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich:
- Oaza młodzieżowa: poniedziałek, godz. 18:00 Eucharystia, po niej spotkanie formacyjne;
- Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas: poniedziałek, godz. 19:00;
- Zbiórka ministrantów: wtorek, po wieczornej mszy świętej;
- Spotkanie Rady Ekonomicznej: wtorek, godz. 20:00 na plebanii;
- Wspólnota Sykomora: czwartek, godz. 19:00: spotkanie biblijne;
- Próba zespołu Misja Niebo: czwartek, godz. 20:15;
- Szkółka gitarowa: sobota, godz. 9:00;
- Scholka: sobota, godz. 9:00;
- Oaza Dzieci Bożych: sobota, godz. 10:30;
6. Wczoraj w Wejherowie odbył się I Turniej Halowej Piłki Nożnej LSO o Puchar Archidiecezji Gdańskiej, w której w kategorii ministrantów wygrała reprezentacja naszej parafii. Lektorzy po zaciętym boju przegrali w rzutach karnych w 1/4 finałów z reprezentacją Chwaszczyna. Gratulujemy naszym ministrantom i życzymy im dalszych sukcesów w sportowych zmaganiach.
7. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na tacę inwestycyjną. Na realizację Bożonarodzeniowej Szopki zebraliśmy 5 467 zł. Prace postępują. Większa część drugiej makiety z Grotą Narodzenia jest już na ukończeniu.
8. W najbliższy piątek nasza szkoła obchodzić będzie 200-lecie istnienia. W imieniu p. Dyrektor zapraszam na te uroczystości. „Dyrekcja szkoły w Leźnie wraz z Fundacją Fantom zapraszają także na akcję „Podaruj Kroplę życia” w dniu 30 listopada – sobota w godzinach 10.00-14.00 na salę gimnastyczną. W programie poczęstunek występy, pokazy ratownictwa, możliwa będzie rejestracja do bazy dawców szpiku oraz honorowo oddać krew.”
9. W przyszłą niedzielę gościć będzie w naszej parafii siostra Anita, pallotynka i misjonarka, która w świadectwie opowie o misjach i zbierać będzie ofiary na rzecz pracy misyjnej.
10. Bardzo serdecznie zapraszam na zabawę Sylwestrową, którą organizujemy. Odbędzie się ona na plebanii, a rozpocznie się o godz. 20:00. Koszt: 50 zł/os obejmuje: opłacenie dj, dekorację sali, fajerwerki, ciepłą zupę, kawę i herbatę oraz szampana. Na stół przynosimy natomiast potrawy według własnego uznania. Zapisy i wpłaty przyjmuje oraz Alicja Mońko. Oczywiście tradycyjnie o godz. 23:00 odbędzie się msza święta dziękczynna za łaski otrzymane w kończącym się roku. Serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy i do wspólnej modlitwy.
11. W zakrystii jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Mały Gość Niedzielny, a przy wyjściu z kościoła nasz parafialny biuletyn. Można też przy wyjściu zakupić modlitewniki, kalendarze i płyty wydane przez Gdańskie Seminarium Duchowne.
Pobierz jako PDF