OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI Niedziela Zwykła

14 czerwca 2020

1. Za nami Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Bardzo dziękuję za wielkie zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości: Justynie i Rafałowi Szóstkom, Marii i Tomkowi Jagodzińskim, Irenie Mejer i Władkowi Ojowskiemu za prace porządkowe przy kościele, Basi i Józkowi Petke, Stefce Lewandowskiej i Joli Kobiela za wysprzątanie kościoła, Izie Kolk i Eli Szala, za dekoracje kwiatowe, całej asyście liturgicznej: ministrantom, pocztom sztandarowym, panom niosącym baldachim, dzieciom komunijnym i dzieciom sypiącym kwiatki. Dziękuję także za piękne świadectwo wiary wszystkim, którzy przyjmowali błogosławieństwo eucharystyczne podczas popołudniowej procesji po parafii; dziękuję ks. Krzysztofowi i ministrantom za pełną poświęcenia służbę, Adamowi Mące i Mariuszowi Hirszowi za pomoc w transporcie oraz Sebastianowi Hopie za udostępnienie samochodu.

2. W czasie Oktawy Uroczystości Bożego Ciała zapraszam na msze święte połączone z procesją eucharystyczną wokół Kościoła: dziś o godz. 12:30, a w dni powszednie, do  czwartku włącznie o godz. 18:00. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.

3. Zachęcam też do udziału w nabożeństwach czerwcowych, codziennie o godz. 17:30.

4. Dziś II niedziela miesiąca; taca inwestycyjno-budowlana przeznaczona jest na sfinansowanie dwóch nowych witraży: św. Stanisława w przedsionku bocznym kościoła i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w zakrystii ministranckiej; witraże są już zamontowane, można je podziwiać po mszach świętych; Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.

5. W liturgii tego tygodnia przeżywamy:

  • Środa, 17 czerwca: wspomnienie św. Brata Alberta; w tym dniu w naszej parafii odbędzie się Bierzmowanie, którego udzieli ks. bp. Wiesław Szlachetka;
  • Piątek, 19 czerwca: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa: dzień modlitw o uświęcenie kapłanów;
  • Sobota, 20 czerwca: Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi;

6. Spotkania grup duszpasterskich:

  • Oaza młodzieżowa: poniedziałek, godz. 18:00 msza, a po niej spotkanie formacyjne;
  • Zbiórka ceremoniarzy: wtorek po wieczornej mszy świętej;
  • Wspólnota Sykomora: czwartek, godz.19:00: katecheza połączona z warsztatami nt. skrutyniów;
  • Próba scholki: sobota, godz. 9:00;
  • Oaza Dzieci Bożych: sobota, godz. 10:30;
  • Kawiarenka dialogowa: sobota, godz. 19:00 w Domu bł. Karoliny Kózkówny; tematem spotkania będą randki w małżeńskie; zapisy przez formularz na stronie internetowej;

7. Dziś 50 rocznicę święceń kapłańskich przeżywa ks. Arcybiskup Metropolita; dziękczynna msza w jego intencji odbędzie się za tydzień o godz. 13:00 w Katedrze Oliwskiej.

8. Także za tydzień odbędzie się spotkanie Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej; msza św. o godz. 14:00 w kościele Chrystusa Króla w Wejherowie.

9. Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej: ś.p. Stanisław Hinca, l. 69, jego pogrzeb odbył się  oraz ś.p. Stanisław Kobiela, l. 58; różaniec w jego intencji dziś po wieczornej mszy świętej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
121 0.053838014602661