OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX Niedziela Zwykła

25 października 2020

1. Zakończył się tydzień misyjny, a także czas nawiedzenia Ikony Matki Bożej Orędowniczki Prześladowanych Chrześcijan. Bóg zapłać za ten czas wspólnej modlitwy. Dziękuję też za ofiary złożone na potrzeby naszych prześladowanych sióstr i braci z bliskiego wschodu, a także za wsparcie udzielone Hospicjum w Kartuzach.

2. Przed nami ostatnie dni października i okazja, by uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych w naszym kościele, które odmawiamy o godz. 17:30. Do dziś można przynosić różańce na konkurs, a ostatniego dnia miesiąca proszę dzieci, by przyniosły swoje plansze różańcowe z obrazkami. Ogłoszenie wyników konkursu różańcowego będzie w niedzielę za dwa tygodnie na mszy o 11:00.

3. Przy wyjściu z kościoła wolontariusze Caritas prowadzą sprzedaż zniczy, z których dochód przeznaczony zostanie na zakup lekarstw dla osób potrzebujących z naszej parafii. Znicze będzie można także nabyć w przyszłą niedzielę, 1 listopada, na naszym cmentarzu.

4. Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych i dni szczególnej modlitwy za naszych zmarłych:

  • Spowiedź święta będzie w sobotę, 31 października, w godz. 6:30-7:00 oraz 17:00-18:00;
  • W niedzielę, 01 listopada, przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy cześć wszystkim, którzy cieszą się chwałą nieba. Tradycyjnie odwiedzamy też groby naszych zmarłych. Msze święte w kościele będą o 8:00, 09:30, 11:00, 12:30 i 18:00. Zgodnie z zarządzeniem ks. biskupa Jacka Jezierskiego, nie odbędzie się w tym dniu msza święta na cmentarzu;
  • W poniedziałek, 02 listopada w modlitwie będziemy Wspominać wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. będą o godz. 7:00, 8:00 i 18:00. Po mszy wieczornej zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej i wypominek ofiarowanych za naszych zmarłych;
  • W dniach 03-08 listopada wypominki będą przed wieczorną mszą św., tj. o godz. 17:30. Przypominam, że w tych dniach możemy uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych. Warunkami są: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. i odmówienie modlitw: Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca świętego oraz pobożne nawiedzenie cmentarza. Z uwagi na epidemię, czas, w którym możemy uzyskać łaskę odpustu dla dusz czyśćcowych został wydłużony na cały listopad;
  • Kartki na wypominki znajdują się w przedsionku kościoła. Proszę o ich czytelne wypełnienie, zaznaczenie, czy są to wypominki roczne, czy listopadowe i oddanie ich do zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji wspomogą dzieło budowy Ołtarza Miłosierdzia Bożego na naszym cmentarzu;

5. W liturgii tego tygodnia przeżywamy:

  • Środa, 28 października: święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; to dzień odpustu w parafii w Chwaszczynie;

6. Pojawiły się nowe wskazania duszpasterskie ks. bp. Jacka Jezierskiego, na mocy których, z uwagi na troskę o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych, ks. biskup udziela dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej wszystkim osobom chorym, starszym, zalęknionym o własne bezpieczeństwo, pracownikom służby zdrowia i osobom pełniącym zadania społeczne; Dyspensa ta ma także zastosowanie do osób, które z powodu ograniczenia liczby uczestników mszy świętych, nie mogą, mimo szczerych chęci i pragnienia, w nich uczestniczyć; ponadto ks. biskup zawiesił możliwość spotkań duszpasterskich w salkach parafialnych. Całość komunikatu jest na naszej stronie internetowej.

7. W związku z powyższym:

  • Przypominam o transmisji internetowej mszy świętych niedzielnych o godz. 9:30;
  • Zachęcam do udziału w Eucharystii w ciągu tygodnia, gdy jest mniej uczestników liturgii;
  • Spotkania grup duszpasterskich będą miały przede wszystkim charakter modlitwy w kościele; chcemy w tym trudnym czasie zawierzać Bogu nasze wspólnoty, rodziny i całą parafię, a także wszystkich dotkniętych chorobą i ludzi niosących im pomoc; codziennie po mszy wieczornej, do godz. 21:00 będzie w naszym kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas adoracji, podczas której będzie też możliwość korzystania z sakramentu pokuty i pojednania;
  • Spotkania formacyjne będą się odbywały w formie katechezy w kościele, albo w trybie zdalnym; każdorazowo będziemy o tym informować przez animatorów i liderów wspólnot, biorąc pod uwagę aktualną, dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość;
  • Czwartkowa katecheza do I Komunii odbywać się będzie według planu. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam dziś na godz. 17:00 do kościoła.

8. Do kosza, który znajduje się przy wyjściu można także przynosić ciepłe skarpety (nowe, duże rozmiary, męskie) dla osób bezdomnych. Zbiórka ta, organizowana przez Szkolne Koło Caritas, potrwa do 8 listopada.

9. Po rozeznaniu i okresie przygotowania dziś do posługi nadzwyczajnego szafarze Eucharystii został przez ks. biskupa dopuszczony Wojciech Mońko. Cieszymy się z nowego szafarza i życzymy, by ta służba i bliskość z  Eucharystycznym, dawały łaskę wzrostu w świętości.

10. Przy wyjściu są do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość i nasz parafialny biuletyn.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
121 0.14045000076294