OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Zesłanie Ducha Świętego

23 maja 2021

1. Zakończyliśmy Biały Tydzień. Dziękuję dzieciom i ich bliskim za codzienną, wspólną modlitwę.

2. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która jest pamiątką ustanowienia Kościoła. Niedziela ta kończy w liturgii czas Wielkanocy. Dziękuję wszystkim za wczorajsze uczestnictwo i wspólną modlitwę podczas Wigilii tej Uroczystości.

3. To ostatni tydzień maja. Zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe: w kościele codziennie o 17:30, a w dni powszednie przy kapliczkach. W sobotę udamy się na ostatni rowerowy wyjazd, tym razem do kapliczki przy blokach. Zbiórka przy kościele o godz. 18:30, a samo  o 19:00; dziękuję wszystkim za wczorajszą modlitwę, a słowa podziękowań składam też wszystkim mieszkańcom działek, którzy przygotowali dla nas poczęstunek.

4. Przypominam dzieciom, że podczas wyjazdów rowerowych zbieramy elementy układanki (4 elementy): kto zbierze  otrzyma nagrodę. Aby uzupełnić brakujące elementy można w tym tygodniu samodzielnie udać się na rowerze do jednej z kapliczek i tam uczestniczyć w nabożeństwie; potwierdzeniem może być np. selfie, które będzie można pokazać w najbliższą sobotę. Podczas nabożeństw w kościele oraz przy kapliczkach rozdajemy też inne  obrazki, które także nagrodzimy na zakończenie nabożeństw majowych.

5. Dziś nasi ministranci zbierają ofiary do puszek na nowe stroje piłkarskie, w których wystąpią podczas Mistrzostw Polski rozgrywanych w Rzeszowie na początku wakacji - za te ofiary serdecznie dziękuję w imieniu całej LSO. Przy okazji turnieju chłopcy odwiedzą jeszcze kilka okolicznych atrakcji na południu Polski w ramach wspólnotowego, wakacyjnego wyjazdu. Informacja dla rodziców: do dzisiaj można zgłaszać chęć udziału ministrantów w wyjeździe oraz wpłacać zaliczki.

6. Trwają też zapisy na wakacyjne rekolekcje Oazy Dzieci Bożych: link do zapisów jest na naszej stronie parafialnej.

7. Zapraszam na spotkania grup duszpasterskich w tym tygodniu:

  • Oaza młodzieżowa: poniedziałek, godz. 19:00 spotkanie modlitewne w kościele;
  • Rycerze św. Michała Archanioła: wtorek: godz. 18:00 msza święta, po niej katecheza i spotkanie modlitewne w kościele;
  • Zbiórka aspirantów: zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby rozpocząć służenie przy ołtarzu na spotkanie we wtorek, po mszy wieczornej;
  • Sykomora: czwartek, godz. 19:00 katecheza z cyklu studium nad Ewangelią św. Marka;
  • Scholka: sobota, godz. 9:00;
  • Oaza Dzieci Bożych: sobota, godz. 10:30;
  • Msza wspólnotowa Domowego Kościoła, Oaz Młodzieżowej i Dzieci Bożych: przyszła niedziela, godz. 11:00;

8. W liturgii tego tygodnia przeżywamy:

  • Poniedziałek, 24 maja: Święto NMP, Matki Kościoła;
  • Środa, 26 maja: Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera; w tym dniu przypada Dzień Matki;
  • Czwartek, 27 maja: Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • Sobota, 29 maja: wspomnienie obowiązkowe św. Urszuli Ledóchowskiej;
  • Niedziela, 30 maja: Uroczystość św. Trójcy;
  • Od wtorku, 02 czerwca, rozpoczniemy w kościele nabożeństwa czerwcowe; zapraszam codziennie o 17:30.

9. Wielkimi krokami zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Na mocy obowiązujących przepisów i zaleceń można w tym roku organizować tradycyjne procesje do ołtarzy; jednym z wymogów, o którym należy pamiętać jest konieczność przestrzegania dystansu społecznego (1,5m) podczas procesji i modlitwy przy ołtarzach; dla własnego bezpieczeństwa warto mieć też maseczkę, mimo iż nie ma takiego obowiązku na otwartej przestrzeni; w związku z tym bardzo proszę o przygotowanie poszczególnych ołtarzy:  I (przy p. Szablowskich): Gospodarzy z Czapli; II (przy rozdzielni): mieszkańców Działek, ul. Derdowskiego, Krasickiego i Ptach; III (przy blokach): mieszkańców wsi Leźno; IV (przy krzyżu na Alei Lipowej): mieszkańców Jagodowego Wzgórza.

Zapraszam też do udziału w procesji poczty sztandarowe, dzieci komunijne i rocznicowe oraz dziewczynki sypiące kwiatki; Szczegółowe informacje dotyczące Uroczystości i Oktawy podamy jeszcze dziś na stronie internetowej.

10. Przy wyjściu z kościoła są „Gość niedzielny”, „Mały Gość” i nasz parafialny biuletyn.

11. W minionym tygodniu zmarli: nasz parafianin, ś.p. Edmund Kusz, l. 66, oraz ś.p. Zdzisław Roszkowski, nauczyciel z naszej szkoły; jego pogrzeb odbędzie się we wtorek, o godz. 10:00 w kościele Wniebowzięcia NMP w Żukowie; pomódlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
121 0.33611989021301