1. Dziś ostatni dzień października i okazja do udziału w nabożeństwach różańcowych. Dziękuję wszystkim za codzienną wspólną modlitwę. W szczególny sposób gratuluję dzieciom, które uczestniczyły we wszystkich nabożeństwach. Uzupełnione plansze można przynosić po mszach świętych do zakrystii. Za tydzień ogłosimy konkursu różańcowego.
2. Od poniedziałku działa świetlica „Dobre Miejsce”. Zapraszam dzieci i młodzież na zajęcia (w tym tygodniu m.in.. Turniej w Fifa na PS4, a w kolejnym piłkarzyki i turniej tańca: kartki ze zgłoszeniami są na stoliku, a także w samej świetlicy); bardzo proszę też osoby dorosłe, które mogłyby podjąć opiekę nad dziećmi o wpisanie się w grafik. Szczegółowe informacje są na naszej stronie www.
3. Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych i dni szczególnej modlitwy za naszych zmarłych:
- Spowiedź święta będzie dziś przed każdą mszą świętą oraz w godz.: 17:00-18:00;
- U wolontariuszy Caritas można dziś i jutro na cmentarzu zakupić znicze; dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na zakup leków dla osób potrzebujących z naszej parafii;
- Proszę pamiętać, że w tych dniach, ze względów organizacyjnych, została tymczasowo zmieniona organizacja ruchu na ulicy Cichej; droga jest jednokierunkowa od bloków w kierunku działek;
- W poniedziałek, 01 listopada, przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy cześć wszystkim, którzy cieszą się chwałą nieba. Tradycyjnie odwiedzamy też groby naszych zmarłych. Msze święte w kościele będą o 8:00 i 09:30. O 11:00 odbędzie się msza na cmentarzu (poświęcimy nowy ołtarz), a po mszy odbędzie się procesja;
- We wtorek, 02 listopada w modlitwie będziemy Wspominać wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. będą o godz. 7:00, 7:30 i 18:00. Po mszy wieczornej zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej i wypominek ofiarowanych za naszych zmarłych;
- W dniach 03-08 listopada wypominki będą przed wieczorną mszą św., tj. o godz. 17:30. Przypominam, że w tych dniach możemy uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych. Warunkami są: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. i odmówienie modlitw: Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca świętego oraz pobożne nawiedzenie cmentarza;
- Kartki na wypominki znajdują się w przedsionku kościoła. Proszę o ich czytelne wypełnienie, zaznaczenie, czy są to wypominki roczne, czy listopadowe i oddanie ich do zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na sfinansowanie prac na naszym cmentarzu;
- Można też składać kartki z intencjami na 2022 r (złożone kartki będą do odbioru od przyszłej niedzieli);
4. W liturgii tego tygodnia przeżywamy ponadto:
- Czwartek, 04 listopada: wspomnienie św. Karola Boromeusza; to też I czwartek miesiąca; adoracja z modlitwą uwielbienia po mszy wieczornej, do godz. 19:30;
- Piątek, 05 listopada: I piątek miesiąca: spowiedź w godz. 6:30-7:00 i 17:00-18:00; przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną; w tym dniu w Baninie o godz. 19:30 odbędzie się msza w intencji zmarłych kapłanów z naszego dekanatu;
- Sobota, 06 listopada: I sobota miesiąca;
5. Spotkania duszpasterskie:
- Parafialny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie: dziś o 11:00 msza, po niej Agapa;
- Dziś w godz. 15:00-19:00 odbędzie się w Domu bł. Karoliny Bal Wszystkich Świętych; zapraszam wszystkie dzieci do wspólnej zabawy;
- W parafii Wniebowzięcia NMP w Żukowie w godz. 18:00-21:00 odbędzie się czuwanie Holy Wins - zapraszam wszystkich do modlitwy;
- Scholka: sobota, godz. 9:00;
- Szkółka gitarowa (gitara i bas): sobota, godz. 9:00;
- Oaza Dzieci Bożych: sobota, godz. 10:30;
- Zmiana tajemnic Żywego Różańca: w przyszłą niedzielę, o godz. 16:00;
6. Przypominam też o możliwości zapisów na treningi z boksu.
7. Wciąż zbieramy ciepłe rękawiczki dla osób bezdomnych, a także stare świecie (białe i kolorowe) dla sióstr Karmelitanek z Suchej Huty.
8. Przy wyjściu są do nabycia: nowy „Gość niedzielny” i parafialny biuletyn.
Pobierz jako PDF