OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrystusa Króla

20 listopada 2022

1. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie uroczystości odpustowych ku czci bł. Karoliny Kózkówny. Dziękuję p. Celinie, ministrantom, młodzieży oazowej i kandydatom do bierzmowania, wszystkim zaangażowanym w liturgię, Eli i Izie za dekoracje, p. Bożence, Kołu Gospodyń z Leźna i wszystkim, którzy przygotowali ciasta na wczorajsze święto. Dziękuję Scholi Adonai za przyjęcie zaproszenia i poprowadzenie śpiewu oraz modlitwy uwielbienia podczas Święta Młodych. Wreszcie wszystkim za obecność i modlitwę.

2. Gratuluję dzieciom ze scholki nagranej płyty i pięknego koncertu z zespołem Mocni w Duchu, jaki odbył się wczoraj w Łodzi. Kto nie widział na żywo, może obejrzeć transmisję wydarzenia i relację na naszej stronie parafialnej.

3. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na tacę inwestycyjną 3910 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Wraz z całym Kościołem przeżywamy Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach. To także święto patronalne naszego gdańskiego seminarium duchownego.

5. W liturgii tygodnia:

  • Poniedziałek, 21 listopada: wspomnienie Ofiarowania NMP;
  • Wtorek, 22 listopada: wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej;
  • Czwartek, 24 listopada: wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy;

6. Dziś w Gdyni rozpoczyna się przegląd teatralny Kurtyna (szczegóły na plakacie). Natomiast za tydzień w naszym kościele odbędzie się spektakl katolickiego teatru Jutrzenka, pt. „Anatomia Człowieka Grzesznego”. Niedziela, 27 listopada, godz. 19:00. Serdecznie zapraszam!

7. Za tydzień, I Niedzielą Adwentu, rozpoczniemy nowy rok w liturgii, który na nowo przeprowadzi nas przez historię zbawczych wydarzeń, których świadectwo zapisane jest w Biblii. Nowy rok duszpasterski wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywać będziemy pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

8. W przyszłą niedzielę na sumie parafialnej poświęcone zostaną opłatki, które w następnym tygodniu wraz z listem na Adwent i nowy rok duszpasterski zostaną rozprowadzone przez radnych naszej parafii. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni. Bóg zapłać!

9. Adwent to także okazja do wsparcia dzieł miłosierdzia podejmowanych w naszej wspólnocie przez Parafialny Zespół Caritas. W tym czasie będzie można wspomóc potrzebujących przez zakup świec wigilijnego dzieła pomocy dzieciom, świątecznych stroików. Można będzie także do kosza składać  produkty spożywcze, a także zostać dobrym aniołem i przygotować świąteczną paczkę dla potrzebujących z naszej parafii. Zapraszam do tego pięknego i praktycznego zastosowania Ewangelii w życiu. Świąteczny kiermasz Caritas odbędzie się w niedzielę, 11 grudnia.

10. Warto duchowo przeżyć czas Adwentu poprzez udział w Roratach, na które zapraszam w dni powszednie o 6:45, a w soboty o 7:00. Tak jak w minionych latach, tak i w tym roku ogłaszam konkurs na najpiękniejszy lampion. Będzie też nagroda dla tych, którym uda się być na wszystkich porannych mszach świętych. A oprócz tego codzienne losowania drobnych upominków, oraz figurkę Matki Bożej. W tegorocznych rozważaniach będziemy poznawać św. Joachima, dziadka Pana Jezusa.

11. Spotkania grup duszpasterskich:

  • Oaza młodzieżowa: poniedziałek, godz. 19:00;
  • Zbiórka ministrantów: środa, godz. 19:00;
  • Kurs Alpha: środa, godz. 19:00;
  • Parafialna Rada Ekonomiczna: środa, godz. 19:30;
  • Wspólnota Sykomora w ramach spotkania uczestniczy w Jubileuszu 25 lecia wspólnoty SNE Żyć to Chrystus;
  • Próba zespołu Misja Niebo: czwartek, 20:15
  • Exodus 90: czwartek, godz. 21:00
  • Scholka: sobota, godz. 9:00;
  • Oaza Dzieci Bożych: zapraszamy dzieciaki na zabawę andrzejkową,  odbędzie się w sobotę, 26.11 w godz. 15:00-18:00 w Żukowie; zbiórka o godz. 14:30 na parkingu przy kościele: koszt: 5 zł + coś słodkiego na wspólny stół; zgody na wyjazd są w zakrystii, zgłoszenia do czwartku włącznie w zakrystii;
  • Oaza młodzieżowa: zabawa andrzejkowa dla młodzieży: sobota, 26.11. w godz. 19:00 - 23:00; koszt: 5 zł + coś słodkiego/słonego na stół. Wspólny wyjazd o 18:30 z parkingu przy kościele; zgłoszenia przez grupę na fb.
  • Msza wspólnotowa Ruchu Światło-Życie naszej parafii za tydzień o 11:00; po mszy agapa w Domu bł. Karoliny;

12. Siostry Betlejemitki z Monasteru w Grabowcu zapraszają 26 listopada na wystawę i sprzedaż przygotowanego przez siebie rzemiosła; szczegóły są na plakacie,

13. Przy wyjściu z kościoła są Gość Niedzielny i nasz parafialny biuletyn.

14. Zmarła ś.p. Elżbieta Wiczling, l. 92. Polećmy ją Bożemu  Miłosierdziu...

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
121 0.062021970748901