1. Wczoraj odbyły się w naszej Archidiecezji Halowe Mistrzostwa Ministrantów w piłkę. Nasza reprezentacja zajęła odpowiednio: w kategorii ministrant: 2 miejsce, a w kategorii lektor młodszy 4. miejsce. Naszym ministrantom gratulujemy osiągnięć i rywalizacji na boiskach, a rodzicom i ks. Krzysztofowi dziękuję za zorganizowanie wyjazdu. Puchary można podziwiać przy Ołtarzu Miłosierdzia.
2. Rozpoczęliśmy święty czas Wielkiego Postu; zapraszam na nabożeństwa drogi krzyżowej w każdy piątek o godz. 7:30, 17:30 (dla dzieci) i 19:30; gorzkie żale śpiewać będziemy w niedziele po wszystkich mszach świętych (za udział w nabożeństwach wielkopostnych przewidziana jest łaska odpustu zupełnego); zachęcam do podjęcia jednodniowego postu o chlebie i wodzie (lista jest na stoliku, oraz na stronie internetowej) oraz jałmużny wielkopostnej.
3. W liturgii tego tygodnia przeżywamy:
- Piątek, 01 marca: I piątek miesiąca: spowiedź święta w godz. 6:30-7:00 i 17:00-18:00; w godz. przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną; po mszy wieczornej przed Najświętszym Sakramentem odmówimy litanie do Serca Jezusowego i powierzymy się Jego Sercu; w tym dniu przypada też Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”;
- Sobota, 02 marca: I sobota miesiąca;
4. Spotkania grup duszpasterskich w tym tygodniu:
- Msza wspólnotowa Ruchu Światło Życie naszej parafii dziś o godz. 11:00;
- Oaza Młodzieżowa: poniedziałek, godz. 19:00;
- Schola „Pasjonaci”: schola, która przygotowuje śpiewy na Triduum Paschalne: poniedziałek, godz. 19:30 na plebanii; serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wspomóc i przygotować wielkanocną oprawę muzyczną;
- Rycerze św. Michała Archanioła: wtorek, godz. 18:00 msza święta, po niej spotkanie wspólnoty;
- Exodus 90: środa, godz. 21:00;
- Sykomora: czwartek, godz. 19:00;
- Misja Niebo: czwartek, godz. 20:15;
- Scholka: sobota, godz. 9:00;
- Oaza Dzieci Bożych: sobota, godz. 10:30;
- Zmiana tajemnic Żywego Różańca: niedziela za tydzień: godz. 16:00;
5. Młodzież naszej parafii, w tym uczniów od klasy 7 wzwyż, oazę i kandydatów do bierzmowania, zapraszam w poniedziałek, na godz. 19:00 na spotkanie pt. Znajdź Pomysł na siebie, które poprowadzą muzycy zespołu Full Power Spirit. Program ten obejmuje m.in.. Prezentacje, konkursy i skecze, a także koncert zespołu. Serdecznie zapraszam!
6. Zachęcam do udziału w kolejnej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Nasza EDK „Norbertańska” odbędzie się w piątek, 15 marca: o godz. 19:00 rozpoczniemy mszą świętą, po której wyruszymy na 42 km szlak. Zapisy przez formularz dostępny na stronie www.edk.org.pl.
7. W dniach 22-26 kwietnia organizujemy parafialną Pielgrzymkę do Starego Sącza. W programie m.in. Szczepanów - miejsce narodzin św. Stanisława, Zabawa - sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, uzdrowisko Wysowa Zdrój, święta góra Jawor, cerkiew w Kwiatoniu oraz sanktuarium św. Kingi w Starym. Koszt 1300 zł/os. obejmuje: noclegi w domu pielgrzyma Opoka w Starym Sączu, wyżywienie (śniadania i obiadokolacje), przejazd autokarem oraz ubezpieczenie. Serdecznie zapraszamy, zapisy w zakrystii.
8. W zakrystii można odbierać zamówione bilety na uwielbienie OnMocą, które odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia. Osoby, które chciałyby jeszcze zakupić bilety na to wydarzenie, mogą to uczynić indywidualnie przez stronę internetową wydarzenia.
9. Na stoliku z tyłu kościoła są dostępne wielkanocne paschaliki (20 zł), a także świece-cegiełki na rzecz kartuskiego hospicjum (duże 20 zł, małe 10 zł). Przy wyjściu można nabyć także „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz nasz biuletyn.
Pobierz jako PDF