1. Zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcam także do kultywowania pięknej tradycji nabożeństw majowych przy kapliczkach i krzyżach naszej parafii.
2. Zapraszamy rodziny na „rowerowe majowe” do naszych kapliczek w kolejne soboty maja:
Dziękuję mieszkańcom Czapli za wczorajszą modlitwę przy kapliczce i poczęstunek;
9 maja: kapliczka przy blokach, ul. św. Floriana;
16 maja: kapliczka u rodziny Kuczyńskich, przy ulicy Leśnej;
23 maja: kapliczka przy ul. Wichrowej;
30 maja: kapliczka na Jagodowym Wzgórzu.
Docieramy do kapliczek rowerami ok. godz. 19:00. Proszę mieszkańców o pomoc w zorganizowaniu tych spotkań.
3. Dzisiaj o godz. 12.30 Msza święta w intencji naszej Ochotniczej Straży Pożarnej z okazji międzynarodowego święta strażaka, które przypada dokładnie jutro we wspomnienie św. Floriana. Z tej okazji naszym Strażakom i ich rodzinom wyrażamy wdzięczność za ich służbę i poświęcenie dla lokalnej społeczności i życzymy, aby Bóg czuwał nad nimi w ich niebezpiecznej pracy i darzył potrzebnymi łaskami. Dzisiaj naszą modlitwą otaczamy również maturzystów wypraszając im światło Ducha Świętego na czas egzaminów i w dokonywaniu wyborów życiowych.
4. W piątek 8 maja będziemy przeżywać Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, czyli Święto patronalne naszej parafii. Serdecznie zapraszam do udziału we Mszy świętej odpustowej o godz. 18.00, zakończonej procesją eucharystyczną. Bardzo proszę o zorganizowanie się w poczty sztandarowe i asystę do baldachimu. Mszy świętej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Ireneusz Koziorzębski z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku Żabiance, duszpasterz nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej Archidiecezji Gdańskiej. Z racji Uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 8 maja przypada również 1. rocznica wyboru papieża Leona XIV na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy w modlitwie!
5. Żywy Różaniec zaprasza wszystkich na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Nowej Ewangelizacji w Toruniu. W programie również zwiedzanie Starego Miasta. Wyjazd i powrót w sobotę 6 czerwca br. Koszt z obiadem, jeśli pojedzie 40 osób, wyniesie 200 zł. Zapisy w zakrystii.
6. Spotkania grup duszpasterskich:
- Schola w soboty o godz. 10.00 i Oaza Dzieci Bożych również w soboty od godz. 11.00 do 12.30. Zachęcam do zapisywania dzieci na letnie rekolekcje oazowe na stronie ODB: https://rekolekcje-nowe.oazagdansk.pl/
- Oaza młodzieżowa: w poniedziałki o godz. 19.00;
- Dzieci pierwszokomunijne: jutro o godz. 17.30 na nabożeństwie majowym poświęcenie modlitewników, w środę szkoła liturgii w kościele (bądź w sobotę, dla dzieci które nie mogą być w środę), w czwartek o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 10.00 próby przed uroczystością I Komunii św. Dlatego w ten I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu wyjątkowo krótsza do godz. 19.00;
- Rozpoczynamy przygotowanie do Bierzmowania - uczniów obecnej klasy 8-mej zapraszamy na coniedzielną Mszę świętą o godz. 12.30;
- Zapraszamy pary małżeńskie i narzeczeńskie na spotkanie z cyklu „Kawiarenka dialogowa” w sobotę 9 maja o godz. 19.00 w Dobrym Miejscu. Zapewniamy opiekę nad dziećmi. Zapisy przez formularz na naszej stronie parafialnej bądź u Pawła Kuczyńskiego.
7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i na konto parafialne. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna na wymianę okien w kościele. W ubiegłą niedzielę młodzież udająca się na misje do Afryki zebrała 3.234 zł, za co serdecznie dziękują.
8. Zachęcam do pogłębiania wiary przez lekturę czasopism katolickich - na stoliku przy wyjściu znajdują się: „Gość niedzielny”, „Gość niedzielny Historia Kościoła” i nasz parafialny biuletyn.
Pobierz jako PDF