1. W piątek przeżywaliśmy święto patronalne naszej parafii, dlatego pragnę serdecznie podziękować za zaangażowanie w to wydarzenie: dziękuję p. Celinie i zespołowi Misja Niebo, Służbie Liturgicznej, pocztom sztandarowym, dziękuję wspólnotom za aktywny udział w liturgii, za piękną dekorację kwiatową kościoła oraz wszystkim biorącym udział w tej uroczystości.
2. W imieniu Parafii pragnę serdecznie podziękować Annie i Patrykowi Śmigielskim, którzy podjęli decyzję o zdaniu kilkuletniej posługi organizowania parafialnych spływów kajakowych. Bóg zapłać za poświęcenie się tej misji, niech Bóg Wam nieustannie błogosławi.
3. Zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcam także do kultywowania pięknej tradycji nabożeństw majowych przy kapliczkach i krzyżach naszej parafii.
4. Zapraszam rodziny na „rowerowe majowe” do naszych kapliczek w kolejne soboty maja:
Dziękuję mieszkańcom ul. Św. Floriana za wczorajszą modlitwę przy kapliczce i poczęstunek;
16 maja: kapliczka u rodziny Kuczyńskich, przy ulicy Leśnej;
23 maja: kapliczka przy ul. Wichrowej;
30 maja: kapliczka na Jagodowym Wzgórzu.
Docieramy do kapliczek rowerami o godz. 19:00. Proszę mieszkańców o pomoc w zorganizowaniu tych spotkań.
5. Zapraszam na pierwsze w tym roku nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej w środę 13 maja o godz. 20.00. W tym dniu nie będzie mszy św. o 18.00, a nabożeństwo majowe będzie wyjątkowo o godz. 19.30. Po mszy św. pomodlimy się różańcem, a następnie z figurą Matki Bożej Fatimskiej pójdziemy w procesji wokół kościoła. Zakończymy apelem jasnogórskim.
6. Przed nami kolejne święto dla parafii – I Komunia święta: w sobotę 16 maja o godz. 11.00 i w niedzielę o godz. 11.00. Dlatego w przyszłą niedzielę Msza św. z godz. 12.30 zostanie przesunięta na godz. 13.00. Jednocześnie proszę, aby Mszę św. o godz. 11.00 pozostawić dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych.
7. Rocznica I Komunii świętej odbędzie się w niedzielę 24 maja o godz. 11.00. Spowiedź i próba dla dzieci w piątek 22 maja o godz. 18.30.
8. Żywy Różaniec zaprasza wszystkich na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Nowej Ewangelizacji w Toruniu. W programie również zwiedzanie Starego Miasta. Wyjazd i powrót w sobotę 6 czerwca br. Koszt z obiadem, jeśli pojedzie 40 osób, wyniesie 200 zł. Zapisy w zakrystii.
9. Zachęcamy do zapisywania dzieci na letnie rekolekcje oazowe na stronie ODB: https://rekolekcje-nowe.oazagdansk.pl/. Na rekolekcje mogą jechać wszystkie dzieci, nawet jeśli nie brały udziału w Oazie parafialnej.
10. Rozpoczynamy przygotowanie do Bierzmowania - uczniów obecnej klasy 8-mej zapraszamy na coniedzielną Mszę świętą o godz. 12.30.
11. Odnowa w Duchu Świętym z Żukowa organizuje wyjazd na Jasną Górę w dniach 14-16 maja, koszt 580 zł. Szczegóły pod numerami tel.: 608538776, 799177275.
12. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę inwestycyjną na wymianę okien w kościele (koszt 98 tys. zł.)
13. Zachęcam do pogłębiania wiary przez lekturę czasopism katolickich - na stoliku przy wyjściu znajdują się: „Gość niedzielny”, „Gość niedzielny Historia Kościoła”, kwartalnik biblijny „Galilea” i nasz parafialny biuletyn.
Pobierz jako PDF