
BIERZMOWANIE 2026
Odbyło się:
5 MARCA 2026 (CZWARTEK) GODZ. 18:00
Przygotowanie do egzaminu
Wszystkie pytania katechizmowe (38 pytań), rozważania o Darach Ducha Świętego oraz tekst Nowenny znajdziesz na dedykowanej podstronie:
Od niedzieli 3 maja 2026 roku rozpoczyna się kolejny cykl przygotowania w naszej Parafii. Zapraszamy kandydatów z klas VIII szkół podstawowych wraz z rodzicami na Mszę św. o godzinie 12:30.
Obowiązki i zasady kandydata:
- Metryka chrztu: Konieczna, jeśli chrzest odbył się poza naszą parafią (dostarczyć do końca października).
- Życie sakramentalne: Systematyczna Msza św. niedzielna (godz. 12:30), spowiedź i codzienna modlitwa.
- Obecność: Udział w spotkaniach z księdzem oraz rekolekcjach. Dwukrotna nieusprawiedliwiona nieobecność skutkuje przełożeniem bierzmowania.
- Dyscyplina spotkań: Kandydat zachowujący się nieodpowiednio (rozmowy, przeszkadzanie, brak współpracy) może zostać wyproszony. Taką sytuację traktuje się jako nieobecność bez możliwości usprawiedliwienia.
- Książka do przeczytania: "Po co Bierzmowanie?" [POBIERZ PDF]
Ważne uwagi:
- Odpowiedzialność kandydata: Spotkania w grupach, wspólne Msze święte, nabożeństwa i wyjazdy odbywają się według podanego kalendarium. Obowiązek dowiadywania się o terminie spotkania spoczywa na kandydacie. Obecność na tych wydarzeniach jest obowiązkowa.
- Przygotowanie ma na celu pobudzenie wiary i świadome przyjęcie Daru Ducha Świętego.
- Wszelkie nieobecności należy usprawiedliwiać pisemnie u ks. prowadzącego na kolejnym spotkaniu.
- Kalendarium szczegółowych spotkań będzie aktualizowane na bieżąco.
Dobro duchowe kandydata jest najważniejszą zasadą w przygotowaniu.
