Oaza Młodzieżowa

Formacja

Ruch Światło-Życie powstał jako owoc nauczania Soboru Watykańskiego II. Poprzez spotkania w parafiach i wyjazdy rekolekcyjne prowadzi ludzi do poznania Pisma Świętego i zaangażowania w życie Kościoła. Charakterystycznym elementem naszej formacji są różnego rodzaju wyjazdy organizowane przez Ruch Światło-Życie. W naszej diecezji odbywają się Oazy Modlitwy, Szkoły Uczniów Chrystusa i rekolekcje wakacyjne, w których uczestniczymy.

Nasza Oaza młodzieżowa jest wspólnotą gromadzącą ludzi młodych, głównie uczniów ostatnich klas SP, liceum i studentów, na cotygodniowych spotkaniach formacyjnych. Zaczynamy je w każdy poniedziałek mszą świętą o 18:00, a potem po chwili modlitwy wspólnej, spotykamy się w małych grupach, by porozmawiać o Bożym Słowie i zgłębić naszą wiarę.

Na Oazie:

• Budujemy trwałe i dobre przyjaźnie
  • Umocniamy relację z Bogiem
  • Poznajemy wiarę chrześcijańską
  • Przeżywamy nowe doświadczenia

Wspólnotą opiekuje się ks. Robert. Moderatorką jest Beata Sobusiak.

137 0.11597609519958