Totus Tuus

DLA CZŁONKA/ CZŁONKINI GRUPY TOTUS TUUS

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!!!

Wspólnota  modlitewna - Totus Tuus. Przygotowujemy się do zawierzenia swojego życia Jezusowi przez Maryję wg św. Ludwika de Montforta, którą opracował jako "małą drogę" J. Hubert SG - w skrócie oddania się "w niewolę miłości" Matce Bożej.

Jest to grupa dla ludzi "małych" - którzy nie myślą o sobie, że są wielcy i chcą codziennie dostrzegać w sobie grzech i słabości, z których powinni się nawracać.

Jest to grupa zawierzenia "dla zapracowanych" czyli Słowo Boże, teksty i modlitwy, będą umieszczane na stronie, jeden raz w tygodniu, w każdy poniedziałek, przez kolejne tygodnie.

W ciągu danego tygodnia medytujemy nad Słowem Bożym i dziełami św. Ludwika minimum 15-30 minut nad każdym fragmentem osobno. Przykładowo, może to być jeden fragment dziennie, ale w ciągu tygodnia trzeba zgłębić całość materiału.

Obowiązkowe jest, aby codziennie odmówić:

część I (Modlitwy poranne) oraz część IV (Wieczorny rachunek sumienia)

W CIĄGU TYGODNIA

KAŻDY FRAGMENT BIBLII

ORAZ

KAŻDY FRAGMENT Z DZIEŁ ŚW. LUDWIKA

OBOWIĄZKOWO MA BYĆ PODDANY OSOBNEJ MEDYTACJI

W CZASIE 15 – 30 MINUT

POPRZEDZONEJ MINIMUM 15-TO MINUTOWYM WYCISZENIEM.

7 października 2020 roku w święto Matki Bożej Różańcowej nastąpi uroczysty Akt Zawierzenia.

W ramach przygotowania odprawiane są cotygodniowe Msze Święte w intencji: o Cnotę w Rodzinie, Kościele, Oświacie oraz życiu społecznym, politycznym i kulturalnym, którym towarzyszy Adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją i Różańcem.

Ks. Krzysztof - założyciel i duszpasterz zaleca, aby osoby, które nie mogą uczestniczyć w cotygodniowym spotkaniu modlitewnym w kościele, łączyły się duchowo przez transmisje na żywo lub odprawienie ćwiczeń duchowych podczas oglądania nagranej transmisji w całości albo w trzech częściach (Msza Święta, medytacja, różaniec) w wybranym przez siebie czasie.

Chwała Panu!!!

Ave Maryja!!!

Teksty formacyjne są:

1. 1.    do nabycia w formie książeczki br. Jacquesa Huberta SG „Mała droga św. Ludwika Marii de Montfort do Jezusa przez Maryję” na cotygodniowych nabożeństwach w kościele w Leźnie;
  2. 2.    publikowane co tydzień:

A)   na internetowej stronie parafii  http://www.parafia-lezno.pl/wspolnoty-14630/totus-tuus-27791/materialy-formacyjne-27794#1;

B)   w aplikacji WhatsApp (trzeba mieć ją zainstalowaną) na telefon  jako grupa o nazwie Totus Tuus. W celu dołączenia trzeba wysłać wiadomość na numer telefonu +48 692497774 z prośbą o przyjęcie do grupy Totus Tuus.